Gdzie znajduje się ogród kwiatowy?

Data : 17 października, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Zanim zaczniesz sadzić kwiaty na swoim podwórku, musisz wiedzieć jaki klimat panuje w twoim regionie. Powinieneś sprawdzić mapę USDA Plant Hardiness Zone Map aby zobaczyć jakie kwiaty będą rosły w twoim klimacie. Jeśli posadzisz coś poza strefą wzrostu, nie przetrwa to zimnego klimatu w Twojej okolicy i nie wróci do nas w następnym roku. Znajomość okresu mrozów w Twoim regionie jest ważna przy wyborze odpowiedniego czasu na sadzenie kwiatów. Podczas mrozów woda w glebie zamarza, a roślina nie jest w stanie pobierać składników odżywczych.

Ogrody kwiatowe są dodatkiem do domu

Jeśli masz dom, powinieneś rozważyć dodanie do niego ogrodu kwiatowego. Ogrody kwiatowe dodają piękna do domu i powinny być utrzymywane w czystości. Powinny być ustawione przed południowo-wschodnimi i południowymi oknami dla maksymalnej widoczności. Kwiaty powinny być posadzone w taki sposób, aby ich kolor i forma komponowały się ze sobą tworząc piękną całość. Ogród kwiatowy powinien być tak rozplanowany, aby był widoczny ze wszystkich okien domu. Rabata powinna być równoległa do okna, aby osiągnąć najlepszy efekt.

W przeciwieństwie do ogrodów kuchennych i sadów, ogrody kwiatowe miały za zadanie dodawać domowi piękna i ozdoby. Umieszczenie ich w pobliżu najbardziej prestiżowych pomieszczeń domu czyniło z nich dodatek. W XVIII wieku brytyjskie traktaty zalecały umieszczanie ogrodów kwiatowych przylegających do tylnej części domu, poniżej tarasu. Oprócz zapewnienia widoku, zapewniały one również schronienie, które sprzyjało pielęgnowaniu roślin.

Chociaż ogrody kwiatowe nie są uważane za granicę domu, mogą dodać mu bogactwa. Ponieważ są one postrzegane jako scena jednolita z domem, ogród kwiatowy powinien wykazywać ten sam stopień regularności co dom. Regularny wzór jest lepszy w małych scenach, ponieważ nieregularne formy wyglądają arbitralnie i nieatrakcyjnie. Ponadto regularność jest przyjemniejsza dla oczu.

Jeśli kochasz kwiaty i chcesz mieć ogród kwiatowy, powinieneś wziąć pod uwagę następujące wskazówki: po pierwsze, zaplanuj projekt ogrodu. Po drugie, posadź kwiaty, gdy są gotowe i dobrze je podlej. Po trzecie, ciesz się gotowym rezultatem! Ogrody kwiatowe to piękna forma sztuki, która wymaga opieki i wiele poświęcenia. Jest to świetny sposób na podziwianie natury i spędzanie czasu w spokoju. Nie zapominaj jednak o tym, by o nie dbać!

Są na wystawie na podwórku

Jeśli masz dość swojego powłóczystego, nieciekawego podwórka, spróbuj zasadzić ogród z kolorowych kwiatów. Rośliny takie jak róże, hortensje drzewiaste, piwonie i gerbery dodadzą koloru do Twojego trawnika i podwórka. Na rabacie można również posadzić zioła i warzywa, które przyciągną zapylacze i zwiększą plony. Kwiaty świetnie wyglądają także w pojemnikach i stanowią naturalne wykończenie podwórka.

Wodotrysk to kolejny popularny projekt krajobrazu. Możesz dopasować nowoczesny wodotrysk do ogromnych donic lub nawet posadzić wokół niego kolorowe rabaty kwiatowe. Jest to elegancki element centralny, który przyciąga uwagę do Twojego domu. Symetria i równowaga są kluczowymi czynnikami w projektowaniu atrakcyjnego przedniego podwórka. Chociaż wymaga to więcej pracy, można czerpać korzyści z symetrii i równowagi. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Istnieje kilka sztuczek, które pozwolą Ci zaprojektować podwórko, które będzie zazdrościło Twojej okolicy.

Petunie są często pomijane przez ogrodników i właścicieli domów z zielonym kciukiem. Są one jednak niedocenianą gwiazdą krajobrazu przedniego podwórka. Wykorzystaj je w wiszących koszach lub na rabatach, aby połączyć dom i podwórko. Można je nawet posadzić na ganku, ponieważ nie przeszkadza im susza i kwitną przez długi okres czasu. Dodadzą one także dodatkowego kolorytu Twojemu frontowemu podwórku.

Najlepszym sposobem na stworzenie debiutu dla Twoich kwiatów jest posadzenie kolorowych cebulek i kwiatów o chłodnej porze roku. Kilka krzewów i drzew może mieć nawet wiosenne kwiaty, które będą widoczne przez cały rok. Ponadto cebule można zastąpić później kwitnącymi bylinami lub kwitnącymi latem roślinami jednorocznymi. Chodzi o to, aby mieć kieszenie kolorów, które przyciągają wzrok w dół chodnika i wzdłuż frontu domu.

Są źródłem zdrowej aktywności

Wśród korzyści płynących z uprawiania ogrodu z kwiatami znajdują się liczne korzyści fizyczne. W przeciwieństwie do zajęć w pomieszczeniach, gdzie ludzie są ograniczeni do swojego stanowiska pracy, spędzanie czasu w ogrodzie łączy ich ze światem przyrody. Badanie z 2005 roku wykazało, że ludzie, którzy otrzymali bukiet kwiatów byli bardziej pogodni trzy dni później. Ponadto, otrzymanie bukietu kwiatów poprawiło pamięć epizodyczną ludzi. Tak więc kwiaty w ogrodzie są doskonałym źródłem zdrowej aktywności dla ludzi w każdym wieku.

Podobnie, ogrodnictwo poprawia funkcje poznawcze i może pomóc w przezwyciężeniu problemów takich jak depresja i lęk. Poza tym ogrodnictwo jest znane z tego, że pomaga zmniejszyć poziom stresu i poprawić jasność umysłu. Może również zmniejszyć ryzyko rozwoju różnych chorób, takich jak choroby jelita grubego i serca. Ponadto, będzie to również dać więcej czasu, aby spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, ogrodnictwo jest również źródłem zdrowej aktywności dla dzieci.

Powinny mieć różnorodność kolorów i form

Ogród kwiatowy jest najpiękniejszy, gdy charakteryzuje się dużą różnorodnością kolorów i form. Można również zastosować elementy krajobrazu, takie jak altany, kraty i pergole, aby dopełnić rabatę kwiatową. Nieparzysta liczba roślin tworzy bardziej dynamiczną i przyjemną estetykę kwietnika i może być doskonałym punktem centralnym w ogrodzie. Aby uzyskać jak najwięcej z ogrodu kwiatowego, spróbuj posadzić jak najwięcej różnych rodzajów kwiatów, jak to możliwe.

Niezależnie od tego, czy planujesz posadzić duży czy mały ogród kwiatowy, kolor jest istotnym czynnikiem. Nie wszystkie rośliny mają ten sam kolor, a kwiaty mogą mieć różne odcienie, od stonowanych pasteli po głębokie, bogate barwy. Niektóre odmiany jaskrawych, kolorowych kwiatów mają opalizujące płatki, dodając bogactwo do ich odcieni. Możesz użyć koła kolorów, aby pomóc Ci zdecydować się na odpowiednie rośliny dla Twojej przestrzeni. Kolory na kole barw są opisane przez stopnie nasycenia. Najbardziej intensywne kolory są w pełni nasycone, podczas gdy te w centrum są pastelowe i miękkie. Ciepłe kolory, takie jak czerwony i żółty, dodają roślinom energii i przyciągają uwagę.

Powinny być zbudowane w sposób naturalny

Podczas planowania ogrodu kwiatowego, projekt jest w dużej mierze kwestią osobistych preferencji. Podczas gdy przygotowanie gleby jest niezbędne, a wybór roślin musi być dopasowany do miejsca, estetyka jest kwestią osobistych preferencji. Formalny ogród kwiatowy może charakteryzować się symetrycznym projektem z prostymi krawędziami i geometrycznym wzorem rabat, podczas gdy bardziej naturalny ogród będzie charakteryzował się nieregularnymi kępami i rozległymi łukami.

Podobne tematy

myśl 0 "Gdzie znajduje się ogród kwiatowy?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.