Jak sadzić kwiaty ogrodowe

Data : 24 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Zastanawiasz się jak sadzić kwiaty ogrodowe? Te kroki poprowadzą Cię przez cały proces sadzenia. Dowiesz się jak wykopać dołki, dodać podpory i nawozić rośliny. Wykonaj te kroki, a będziesz mieć piękny ogród w krótkim czasie! Ale zanim zaczniesz, pamiętaj, aby najpierw przeczytać ten artykuł. Poznasz kilka wskazówek, dzięki którym cały proces przebiegnie szybciej i łatwiej! I nie zapomnij o podlewaniu!

Kopanie dołków

Możesz zdecydować się na wykopanie dołka pod nowe rośliny lub rowów. Oba rozwiązania są dobre, ale wykopanie odpowiedniej wielkości dołka dla roślin zwiększy ich szanse na przetrwanie. Jeśli wybierzesz rów, możesz w nim posadzić sadzonki. Wykopuj dołki o różnej wielkości dla różnych typów kwiatów. Oprócz kopania dołków na nasiona kwiatów, możesz również zasadzić kwiaty ogrodowe używając sadzonek lub roślin z torebek.

Dodaj podporę

Niektóre rośliny kwitnące wyglądają najlepiej, gdy pozostawimy je do naturalnego wzrostu, podczas gdy inne potrzebują pewnej podpory, aby się nie rozsypały. Rośliny, które wymagają podparcia, można podpiąć, aby nie wyglądały niechlujnie. Możesz użyć metalowych klatek na pomidory lub ciemnozielonych plastikowych palików, które są mniej widoczne, lub możesz posadzić kwiaty na naturalnych bambusowych laskach. Pamiętaj, aby konstrukcja nośna była krótsza o co najmniej sześć centymetrów od wysokości rośliny.

Nawożenie

Mimo że możesz ulec pokusie stosowania uniwersalnego nawozu dla roślin, rośliny kwiatowe wymagają specyficznych składników odżywczych. Nawozy dla roślin kwiatowych zazwyczaj zawierają zrównoważone proporcje azotu i fosforu, co sprzyja kwitnieniu. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jaki rodzaj nawozu zastosować, badanie gleby pomoże Ci zdecydować, który produkt będzie najlepszy dla Twoich konkretnych roślin. Oto kilka ogólnych wskazówek, których należy przestrzegać, aby zapewnić swoim kwiatom jak najzdrowszy wzrost:

Woda

Jeśli chodzi o pielęgnację kwiatów, jednym z najważniejszych pytań, jakie należy sobie zadać, jest to, ile wody należy podlać w ogrodzie? Ważne jest, aby wiedzieć, że ilość wody wymagana przez różne kwiaty różni się w zależności od ich rodzaju gleby. Ogólnie rzecz biorąc, kwiaty radzą sobie najlepiej, gdy gleba wysycha pomiędzy podlewaniem. Zbyt duża ilość wody może prowadzić do gnicia korzeni i łodyg oraz innych warunków, które mogą być szkodliwe dla roślin. Należy również pamiętać, aby podlewać kwiaty ogrodowe wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

Zaprojektuj naturalny wygląd

Aby ogród kwiatowy był estetyczny, staraj się używać roślin, które powtarzają ten sam odcień. Stworzy to spójność i będzie przyciągać wzrok. Nieparzyste liczby roślin są bardziej atrakcyjne i dynamiczne niż parzyste. Wykorzystaj koło kolorów do stworzenia projektu ogrodu kwiatowego. Rozważ również posadzenie liści. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Oto kilka wskazówek:

Rozważ zapach

Sadzenie pachnących kwiatów ogrodowych to wspaniały sposób na dodanie zmysłowej przyjemności do Twojego krajobrazu. Nie tylko wspaniale pachną, ale mogą też przypominać Ci o Twoich ulubionych zapachach lub zwiastować nową porę roku. Niektóre kwiaty mają łagodny zapach i można je podziwiać tylko z bliska, podczas gdy inne mogą wypełnić swoim aromatem całe podwórko. Warto rozważyć pachnące byliny, takie jak lilaki, które kwitną wiosną.

Wybieraj rośliny o różnych fakturach ulistnienia

Wybierając kwitnące byliny do ogrodu kwiatowego, weź pod uwagę fakturę ich ulistnienia. Na przykład, choć liście Heuchery mają podobny kształt, warto wybrać rośliny o różnych kształtach i rozmiarach liści, aby nadać ogrodowi kwiatowemu niepowtarzalny wygląd. Nie można się pomylić z różnorodnością liści i kwiatów, ale wybór roślin o różnych fakturach liści może pomóc nadać ogrodowi unikalny i interesujący wygląd.

Podobne tematy

myśl 0 "Jak sadzić kwiaty ogrodowe"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.