Jak długo trwają kwiaty ogrodowe?

Data : 30 stycznia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Kwiaty ogrodowe trwają od sześciu do dziesięciu tygodni w zależności od ich odmiany. Byliny utrzymują się znacznie dłużej i często można je łatwo pielęgnować. Są atrakcyjne i często przyciągają zapylacze. Oto kilka wskazówek, dzięki którym kwiaty będą wyglądały jak najlepiej. Dobrym pomysłem jest również chłodne pomieszczenie. Kwiaty mogą się odwodnić, jeśli zostaną umieszczone w pobliżu urządzeń, więc staraj się unikać umieszczania ich w takich pomieszczeniach. Unikaj umieszczania ich w pobliżu okien, które mogą wpuścić zbyt dużo ciepłego powietrza. Kolejną wskazówką jest trzymanie ich z dala od otwartych owoców i warzyw, które mogą spowodować utratę nawilżenia przez kwiaty.

Byliny kwitną przez co najmniej sześć do dziesięciu tygodni

Jeśli szukasz byliny, która kwitnie przez całe lato, warto rozważyć lilię kratkowaną. Falowane płatki tej rośliny mają słodki zapach i wznoszą się ponad mieczowatymi liśćmi. Są to kwiaty wieloletnie, które kwitną przez sześć do dziesięciu tygodni i są jadalne – używaj ich płatków do sałatek lub do dekoracji potraw. Astilbe lubi filtrowane światło słoneczne i potrzebuje dużo wody, aby dobrze się rozwijać. Jeśli planujesz zastosować tę roślinę w obszarze naturalizowanym, rozważ uprawę w miejscu zacienionym, aby przedłużyć okres kwitnienia.

Innym popularnym kwiatem wieloletnim jest krwawnik. Płaskie, faliste kwiaty tej rośliny są uwielbiane przez motyle. Ma wysokie na dwa do czterech metrów pędy kwiatowe, które kwitną wczesnym latem. Oprócz tego, że jest odporna na suszę i wytrzymała, można ją również ściąć, przycinając pędy kwiatowe z powrotem do liści. W rzeczywistości można znaleźć tę roślinę we wszystkich czterech kolorach.

Podczas gdy można znaleźć rośliny jednoroczne, które kwitną tylko przez kilka tygodni, istnieją również byliny, które kwitną przez wiele lat. Wiele kwiatów i ziół to byliny, które kwitną rok po roku. Przy odrobinie troski będą one kwitły przez dziesiątki lat. Ale jak wybrać ogród bylinowy? To skomplikowany proces. Byliny są wspaniałe, ponieważ mogą przetrwać dziesiątki lat!

Dobrym sposobem na przedłużenie czasu kwitnienia bylin jest usuwanie zbędnych kwiatów. Byliny o małych kwiatach, takie jak Geranium 'Rozanne’, mogą wytwarzać kwiaty przez cały sezon, ale będą kwitły rzadziej. Jeśli zależy nam na obfitszym kwitnieniu, należy przyciąć rośliny do jednej trzeciej lub połowy, ponieważ w ten sposób uzyskamy świeższe liście i kwiaty. Byliny należy więc przycinać tylko raz w roku, jeśli chcemy, aby kwitły przez dłuższy czas.

Można posadzić Coreopsis 'Full Moon’, długo kwitnącą bylinę o jaskrawożółtych kwiatach. Roślina ta ma doskonałą tolerancję na suszę i przyciąga wiele zapylaczy. Można ją posadzić w słonecznym miejscu w ogrodzie. Moonbeam to kolejny długo kwitnący coreopsis, ale o mniejszych kwiatach. Obie te rośliny są bylinami i mogą dorastać do trzech stóp wysokości.

Są łatwe w pielęgnacji

Słoneczniki to wieloletnie kwiaty ogrodowe o atrakcyjnym, jasnym obliczu. Dorastają do 15 stóp wysokości, a ich skupiska nektaru są ulubionym miejscem kolibrów i motyli. Oprócz przyciągania owadów, słoneczniki są również dobrym źródłem pożywienia dla wielu ptaków. Sadzonki można kupić w szkółce za około 5 dolarów, a wystarczą na kilka miesięcy.

Daylilies są jednym z najłatwiejszych kwiatów ogrodowych do pielęgnacji i trwają długo. Rosną w pełnym słońcu i tolerują półcień. Kwiaty mają kształt trąbki i są produkowane na atrakcyjnych liściach. Niektóre lilie dzienne kwitną przez całe lato, podczas gdy inne kwitną tylko raz, co oznacza, że trzeba je co roku wymieniać. Niezależnie od wybranego kwiatu, lilie dzienne są łatwe w pielęgnacji i wymagają minimalnych zabiegów.

Kleszcze to wieloletnie kwiaty ogrodowe, które wytrzymują większość warunków. Są łatwe do wyhodowania z nasion i wymagają niewielkiej opieki po ich założeniu. Są niezwykle uniwersalne, potrafią przetrwać susze i szkodniki. Kleszcze są najbardziej znane ze swoich żywych letnich kolorów. Te łatwe w pielęgnacji kwiaty można uprawiać w ogrodzie przez lata. I są one warte swojej wagi w złocie! Aby uzyskać więcej wskazówek, zapisz się na nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn.

Koniczyny to kolejne wieloletnie kwiaty ogrodowe. Kwiaty te rosną na wysokość dwóch stóp i są ulubieńcami motyli, trzmieli i ptaków śpiewających. Kwitną od wczesnego lata do późnej jesieni i są świetnymi kwiatami ciętymi. Wszystkie z nich mają wspaniałe korzyści zdrowotne. Są łatwe w pielęgnacji i sprawią, że Twój ogród będzie wyglądał pięknie rok po roku. Jeśli jednak nie lubisz kwiatów ciętych, zawsze możesz wybrać inny rodzaj byliny.

Rozchodniki: Te rośliny są praktycznie niezawodne. Wymagają niewielkiej pielęgnacji i są odporne na suszę. Wybierz odmiany okrywowe, a Twój ogród stanie się kolorowym dywanem. Oprócz atrakcyjnych kwiatów rozchodniki wymagają także minimalnej pielęgnacji. Jeśli jednak chcesz, aby kwiaty utrzymywały się przez wiele miesięcy, rozważ rozchodniki. Będziesz zadowolony! Istnieje wiele wspaniałych odmian do wyboru, więc na pewno znajdziesz taką, która spełni Twoje oczekiwania.

Są trwałe

Lilie dzienne i piwonie to jedne z najpiękniejszych i najtrwalszych kwiatów ogrodowych. Oba rodzaje wymagają bardzo niewielkiej konserwacji i mogą przetrwać zmienne warunki pogodowe. Lilie mają zazwyczaj kwiaty w kształcie trąbki, które utrzymują się tylko jeden dzień. Są to również byliny odporne, które rosną w większości stanów USA. Lilie dzienne to najlepsze kwiaty do ogrodu niewymagającego konserwacji, ponieważ rosną w pełnym słońcu i mają duże, piękne kwiaty.

Na przykład konwalie to kwiaty niewymagające konserwacji, które są odporne w strefach od 4 do 8. Lubią pełne słońce, ale w gorącym klimacie przydaje im się popołudniowy cień. Koniczyny są również doskonałymi kwiatami ciętymi. Ponadto przyciągają do ogrodu zapylacze i ptaki, więc są obowiązkowym elementem każdego ogrodu kwiatowego. Co więcej, są odporne na suszę i upały oraz nie wymagają przycinania główek!

Przyciągają zapylacze

Jest wiele korzyści z sadzenia kwiatów ogrodowych. Te małe stworzenia potrzebują przestrzeni, wody i nektaru w określonych porach roku. Niezależnie od tego, czy chcesz przyciągnąć do swojego ogrodu motyle i pszczoły, czy po prostu cieszyć się widokiem kolorowych kwiatów, gatunki te są niezbędne dla naszego środowiska. Oto kilka wspaniałych przykładów roślin, które przyciągną zapylacze na Twoje podwórko. Poniżej wymieniono kilka roślin, które warto wypróbować. Aby uzyskać jeszcze więcej inspiracji, sprawdź te pomysły.

Chaber, znany również jako Echinacea, przyciąga pożyteczne owady i dodaje wesołej plamy koloru do Twojego ogrodu. Rośnie od jednej do trzech stóp wysokości i ma wirujące przylistki. Pomimo krótkiego cyklu życia, kwiaty tej rośliny mogą pozostać na Twoim stole nawet przez 10 dni. Monarda, która jest kolejną byliną, ma rurkowate główki kwiatowe ozdobione przylistkami. Jej wysokie, mocne łodygi i żółte kwiaty sprawiają, że jest to doskonała roślina zapylająca.

Kolor i kształt kwiatów przyciąga różne zapylacze. Nietoperze, na przykład, będą przyciągane do matowych białych, fioletowych i zielonych kwiatów, natomiast pszczoły do jaskrawożółtych, niebieskich i czerwonych. Ten rodzaj zapylania pozwala na przemieszczanie się pyłku z jednego kwiatu na drugi, co powoduje zwiększenie różnorodności genetycznej. Rośliny o dużej różnorodności genetycznej są bardziej odporne na zmiany klimatu.

Rośliny, które przyciągają różne zapylacze, będą najbardziej korzystne dla Twojego ogrodu. Rodzime rośliny są świetne do przyciągania rodzimych pszczół, a różnorodność kwiatów ozdobnych przyciągnie różne rodzaje zapylaczy i zasili kolonie. Rośliny o wielu okresach kwitnienia zachęcą więcej pszczół do odwiedzin i karmienia. Oprócz kwiatów, dzikie kwiaty przyciągną rodzime pszczoły. Zapylanie jest niezbędne do przetrwania wielu roślin.

Pszczoły są najważniejszymi zapylaczami. Te stworzenia są niestrudzonymi pracownikami, przenoszącymi ziarna pyłku do kwiatów. Zapylanie jest niezbędne do rozmnażania roślin i jest potrzebne do produkcji nektaru kwiatowego. Pszczoły są jednym z najważniejszych zapylaczy na świecie, ponieważ ponad 75% roślin kwitnących jest zapylanych przez pszczoły. Są one ważne dla naszego zaopatrzenia w żywność i zdrowia Twojego ogrodu. Należy również pamiętać, że najpiękniejsze kwiaty to te, które przyciągają najwięcej zapylaczy, a im więcej kwitnących roślin masz w swoim ogrodzie, tym więcej kwiatów przyciągniesz.

Podobne tematy

myśl 0 "Jak długo trwają kwiaty ogrodowe?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.