Ile ogrodów na Chelsea Flower Show w 2022 roku?

Data : 15 października, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Licząc ogrody na RHS Chelsea Flower Show, ile ich jest w tym roku? Odpowiedź jest różna, ale ja nakreślę najważniejsze kategorie. Są to ogrody pokazowe, ogrody sanktuaryjne i ogrody balkonowe. No i oczywiście zawsze są te słynne ogrody balkonowe. Ale ile ich jest w przyszłym roku? Oto kilka moich osobistych faworytów. Najbardziej ekscytującą częścią Chelsea są ogrody pokazowe!

39

Najsłynniejsza wystawa kwiatów na świecie powraca z hukiem z 39 zapierającymi dech w piersiach ogrodami! Pokaz obejmuje najnowocześniejsze pomysły, innowacyjne trendy i różnorodność stylów. Pokaz jest również domem dla nowej kategorii, All About Plants, która celebruje wiele korzyści płynących z roślin dla naszego zdrowia psychicznego i społeczności. Nic dziwnego, że każdego roku na Chelsea Flower Show przybywają tłumy. Ale co sprawia, że Chelsea Flower Show jest tak wyjątkowa?

13 ogrodów pokazowych

Na Chelsea Flower Festival 2022 zaprezentowanych zostanie wiele ogrodów, w tym 13 Ogrodów Pokazowych, dwanaście Ogrodów Sanktuaryjnych oraz cztery Ogrody Balkonowe i Kontenerowe. Wystawiony zostanie również nie oceniany Ogród Cechowy. Ogrody pokazowe są sprawdzane przez sędziów RHS przed pokazaniem ich publiczności. Najlepszym projektom przyznawane są medale. Wiele osób może się zastanawiać, co sprawia, że ogrody pokazowe są najlepsze, a jeśli jesteś jednym z nich, oto kilka wskazówek dla Twojego własnego ogrodu.

12 ogrodów sanktuaryjnych

RHS Chelsea Flower Show z dumą prezentuje pierwszą w historii kategorię Sanctuary Garden. Te wyjątkowe i małe ogrody koncentrują się na korzyściach płynących z natury i korzyściach płynących z ogrodu dla naszego dobrego samopoczucia. W 2022 roku na wystawie pojawi się 12 takich ogrodów, każdy z nich będzie miał swój unikalny temat. Ogrodnicy używają odpornych roślin tropikalnych, aby stworzyć poczucie spokoju i prywatności w swoich projektach. Ogrody są oświetlone lampami z kolcami, aby stworzyć jeszcze więcej atmosfery.

4 ogrody balkonowe

Cztery ogrody balkonowe na Chelsea Flower Show w 2022 roku z pewnością zainspirują ogrodników. Niezależnie od tego, czy pracujesz z ograniczoną przestrzenią, czy chcesz stworzyć prywatną oazę, te stylowe ogrody są świetnym pomysłem. Na przykład „Green Sky Pocket Garden” pokazuje kreatywne wykorzystanie przestrzeni poprzez wykorzystanie przestrzeni na ścianie do uprawy ziół, a przestrzeni na podłodze do uprawy twardych traw. Można też pójść o krok dalej, włączając własne rośliny balkonowe do przestrzeni ogrodowej.

5 ogrodów kontenerowych

Jeśli nigdy nie odwiedziłeś Chelsea Flower Show, powinieneś to zrobić. Nie tylko pokazy są oszałamiające, ale także pomysły na ogrody, które można przeskalować do drzwi wejściowych. Oto pięć ogrodów pojemnikowych, które powinieneś odwiedzić, aby zaczerpnąć pomysły do własnego ogrodu. Te ogrody zostały zainspirowane przez region śródziemnomorski, od ogrodu na Majorce po angielski ogród typu cottage. Ponadto znajdziesz tu wiele roślin odpornych na suszę i traw ozdobnych, a także mandalę.

4 All About Plants gardens

Na 2022 Chelsea Flower Show, kategoria 'All About Plants’ będzie nowym dodatkiem do wydarzenia. Ta nowa kategoria będzie świętować wiele korzyści płynących z roślin, a także włókna i barwniki pochodzenia roślinnego. Tegoroczny temat podkreśli również pozytywny wpływ roślin na zdrowie społeczne i psychiczne, a czterech uczestników zostało już wybranych. Oprócz podkreślania estetycznych i praktycznych korzyści płynących z roślin, ogrody „All About Plants” będą miały również na celu promowanie spotkań towarzyskich i rozwiązywanie wielu problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie, takich jak lęk i depresja. Ogród ma być przestrzenią pozytywnych zmian i ma być usytuowany obok ogrodów należących do szkółki.

1 feature garden

Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodów, to zapewne słyszałeś już o RHS Chelsea Flower Show. To coroczne wydarzenie prezentuje wspaniałe kwiaty i obfite zbiory roślin. Oprócz licznych projektów ogrodów, wystawa obfituje również w pouczające rozmowy i panele ekspertów. W zeszłym roku w ogrodach zaprezentowano ponad trzy tysiące roślin, a wystawa kwiatowa stanowiła doskonałą scenerię dla zmysłowych pokazów kwiatowych. Niedawno prezentowany ogród, zaprojektowany przez Sarah Eberle, był pełen kolorów i życia.

Ogród Funduszu Dobroczynności RAF

Fundusz Dobroczynności RAF odsłonił pierwszy ogród na RHS Chelsea Flower Show od czasu jego założenia i jest dumny z otrzymania srebrnego medalu za wystawę. Ogród ozdobiony jest ogromną rzeźbą młodego pilota, stworzoną z ponad 1200 warstw laserowo ciętej stali nierdzewnej. Rzeźba reprezentuje wkład RAF-u w życie społeczności, a zaprojektował ją znany artysta James McWhirter.

Podobne tematy

myśl 0 "Ile ogrodów na Chelsea Flower Show w 2022 roku?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.