Ile jest ogrodów na wystawie kwiatów w Chelsea?

Data : 17 stycznia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Ile ogrodów będzie wystawionych na RHS Chelsea Flower Show? W tym roku na RHS Chelsea Flower Show będzie można zobaczyć 13 głównych ogrodów pokazowych. Weterani, tacy jak Sarah Eberle, Juliet Sargeant, Chris Beardshaw i Paul Hervey-Brookes również będą mieli swoje ogrody na wystawie. Nie zabraknie też debiutantów. Ogród Grow2Know Taydena Hayden-Smitha będzie tam obecny, podobnie jak Rewilding Britain Landscape autorstwa Urquart & Hunt.

25

RHS Chelsea Flower Show powraca na teren Royal Hospital Chelsea pod koniec maja. Na wystawie znajdzie się 25 ogrodów pokazowych oraz 18 mniejszych. Nie zabraknie intryg i markowych wynalazków, które zachwycą miłośników kwiatów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Poniżej przedstawiamy niektóre z najważniejszych punktów programu. Oto niektóre z ogrodów przedstawionych na tegorocznej imprezie. Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej! Wrócimy, aby omówić zwycięskie rośliny i ogrody w październiku!

BBC będzie pokazywać dzienne i wieczorne relacje z pokazu. Angellica Bell i Monty Don przedstawią program, jak również przedstawią zespół ekspertów od kwiatów, którzy są odpowiedzialni za pokaz. Zwróćcie uwagę na ich dogłębne recenzje kwiatowych eksponatów i pokazowych ogrodów. To tylko kilka z wielu atrakcji. Życzymy Wam udanego pokazu! I nie zapomnijcie obejrzeć relacji Monty Dona i Joe Swifta!

13

Niezależnie od tego, czy jesteś ogrodnikiem amatorem, czy profesjonalistą, na tegorocznym RHS Chelsea Flower Show z pewnością znajdziesz coś inspirującego. W 13 ogrodach pokazu zaprezentowano zapierające dech w piersiach kwiaty, a wiele z tych roślin było dostępnych na Twoim własnym podwórku. Ponadto odbyły się rozmowy i wnikliwe demonstracje. Oto 13 naszych ulubionych ogrodów z pokazu:

Tematem tegorocznego Chelsea Flower Show jest bioróżnorodność. Dziesięć z trzynastu ogrodów koncentruje się wokół tematu ekologicznego. Dziesięć z trzynastu ogrodów pokazowych jest urządzonych w stylu lasu i łąki. W jednym z ogrodów pojawiają się nawet bobry, które opanowały Chelsea. Tegoroczny najlepszy ogród pokazowy, stworzony przez firmę projektującą ogrody z Somerset, koncentruje się na ponownym wprowadzeniu bobrów do brytyjskich rzek.

Ogród Funduszu Dobroczynności RAF

Ogród Funduszu Dobroczynności RAF na Chelsea Flower Show to wyjątkowa przestrzeń, w której odwiedzający mogą zastanowić się nad służbą, poświęceniem, historią rodziny i związkami z RAF. Ogród został stworzony przez Charlene White, prezenterkę telewizyjną, która ma krewnych w RAF-ie i armii. Podczas imprezy przeczytała ona fragment pamiętnika swojego ojca, a aktorka Sue Holderness wykonała poruszający wiersz upamiętniający jej wujków, którzy walczyli w II wojnie światowej.

Ogród RAF Benevolent Fund jest inspiracją dla każdego, kto służył swojemu krajowi. Wyrzeźbiony przez Johna Everissa, ogród przedstawia żołnierzy RAF-u. Rzeźba stoi na wysokości czterech metrów i jest wykonana z 1200 warstw laserowo ciętej stali nierdzewnej. Rzeźba oddaje hołd żołnierzom i kobietom RAF-u, dzięki którym nasz kraj jest bezpieczny. W ogrodzie znajduje się również ściana pamiątkowa honorująca tych, którzy zginęli na służbie.

Place2Be sanctuary garden

Place2Be Sanctuary Garden, zaprojektowany przez Jamiego Butterwortha, jest idealnym ogrodem, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na zdrowie psychiczne. Ogród zostanie zainstalowany w Viking Primary School w Northolt, w zachodnim Londynie i będzie podnosił świadomość organizacji charytatywnej Place2Be zajmującej się zdrowiem psychicznym. Jest to miejsce do refleksji i będzie zachęcać dzieci do mówienia o swoich uczuciach. Projekt został zainspirowany konsultacjami z dziećmi i z pewnością wzbudzi zainteresowanie.

Ogród Sanktuarium Place2Be będzie stanowił wizytówkę dla roślin, które pomagają odbudować zanieczyszczoną glebę, wychwytują dwutlenek węgla i zapewniają pożywienie dla zapylaczy. W ogrodzie znajdzie się również 15-tonowa kostka lodu, która będzie wizualnie przypominać o skutkach globalnego ocieplenia. Oszczędzanie nasion będzie również kluczową częścią ekspozycji, która ma na celu ochronę różnorodności roślin. Ogród Place2Be Sanctuary jest tylko jednym z wielu eksponatów na Chelsea Flower Show, które promują ten trend.

Ogród Brewin Dolphin

Tegoroczna wystawa RHS Chelsea Flower Show to okazja dla miłośników ogrodów, aby poznać smak zrównoważonego ogrodnictwa. Jednym ze zwycięskich projektów był ogród Brewin Dolphin, który został stworzony z myślą o zrównoważonym rozwoju. Zarówno zwiedzający, jak i jurorzy wystawy chwalili ten przyjazny środowisku projekt. Nawet wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Dame Joan Collins, przyznała mu rację. W ogrodzie odbyła się również specjalna sprzedaż roślin, z której dochód przeznaczono na rzecz Hospicjum dla Dzieci Shooting Star.

Ogród sponsorowany przez Brewin Dolphin został zaprojektowany przez architekta krajobrazu Darrena Hawkesa i zawiera formalne topiary, żywopłoty i miękkie nasadzenia. Centralnym elementem ogrodu jest wiąz angielski i nasadzenia żywopłotowe. Projekt przywołuje wspólne wspomnienie angielskiej wsi, która jest ucieleśnieniem długiej historii firmy. Topiary były wykorzystywane w ogrodach przez lata, a ten ogród pokazuje korzyści płynące z tworzenia ich przy użyciu tradycyjnych materiałów.

All About Plants garden

W maju tego roku pojawi się zupełnie nowa kategoria na RHS Chelsea Flower Show. Ogród All About Plants, sponsorowany przez Newt w Somerset, celebruje moc roślin i sposoby, w jakie można je wykorzystać do poprawy społeczeństwa. Ogrody zajmą miejsce w Wielkim Pawilonie i będą podnosić świadomość dla kilku organizacji charytatywnych. Każdy ogród zilustruje, jak rośliny mogą poprawić nasze życie, od zdrowia naszej skóry po zdolność do uszczęśliwiania nas.

Ogród All About Plants, znajdujący się w Wielkim Pawilonie, będzie promował pozytywną moc roślin. Projekt ogrodu będzie przedstawiał dwa ogrody frontowe z miejskich dzielnic, połączone w pozytywną przestrzeń dla ogrodnictwa i spotkań towarzyskich. Ogrody będą oparte na lokalnym krajobrazie i będą wykorzystywać przepuszczalne powierzchnie do zbierania wody. Wiele brytyjskich szkółek wystawi w tych ogrodach rośliny, które po zakończeniu wystawy zostaną przeniesione na stałe miejsca.

Podobne tematy

myśl 0 "Ile jest ogrodów na wystawie kwiatów w Chelsea?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.