4 Reasons Why Indoor Plants are Popular

Data : 8 maja, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Rośliny indoor są popularne z wielu powodów. Nie tylko dodają nowoczesnej estetyki, ale mogą również zmniejszyć poziom stresu i poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Nie musisz być profesjonalnym ogrodnikiem, aby cieszyć się korzyściami płynącymi z roślin wewnętrznych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach roślin w pomieszczeniach. Poniżej wymieniono cztery powody, dla których warto rozważyć dodanie roślin do swojego domu. Pamiętaj również o przestrzeganiu odpowiednich instrukcji dotyczących pielęgnacji, aby zapewnić sobie zdrową roślinę.

Redukuje stres

Rośliny domowe to świetny sposób na zmniejszenie poziomu stresu i niepokoju. Wiele roślin domowych jest łatwych w pielęgnacji i może zapewnić korzyści płynące z leków przeciwlękowych bez większej konserwacji. Mięta pieprzowa i rośliny wężowe to dwa przykłady łatwych w pielęgnacji roślin, które oferują mnóstwo korzyści. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak rośliny domowe mogą zmniejszyć Twój stres. I koniecznie sprawdź nasze wskazówki dotyczące gleby do doniczek!

Pothos: Pothos jest łatwą rośliną do pielęgnacji i jest dobrym reduktorem stresu. Wymagają jedynie odpowiedniej ilości światła i podlewania, gdy zaczynają więdnąć. Rośliny te są doskonałymi oczyszczaczami powietrza. Mogą filtrować gazowe toksyny w powietrzu i mogą poprawić Twoją koncentrację i czas reakcji. Jeśli masz wysokiej jakości źródło światła, upewnij się, że dodasz pothos do swojej kolekcji roślin wewnętrznych.

Poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach

Znaczenie dobrej jakości powietrza w miejscu pracy jest niezaprzeczalne. Zdrowi pracownicy nie tylko czują się lepiej, ale także osiągają lepsze wyniki w pracy. Ma to oczywiście wiele konsekwencji dla firm i ich zysków. Zła jakość powietrza może prowadzić do różnych schorzeń i kosztuje miliardy dolarów rocznie na opiekę zdrowotną i utracone zarobki. Aby zapobiec tym problemom, firmy i pracodawcy powinni zadbać o to, by ich środowisko wewnętrzne było jak najzdrowsze.

Poprawa jakości powietrza może sprawić, że pracownicy i uczniowie będą bardziej wydajni i szczęśliwi. W szkołach szacuje się, że słaba wentylacja jest przyczyną aż 50% dni chorobowych. Nic więc dziwnego, że poprawa jakości powietrza wiąże się z wyższymi ocenami i szczęśliwszymi pracownikami. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach. Oto kilka wskazówek:

Dodaje nowoczesnej estetyki

Dla współczesnej estetyki istnieje wiele sposobów na włączenie roślin wewnętrznych do schematu projektowego. Na przykład białe donice mogą być prostym i eleganckim rozwiązaniem. Wybierz białe donice o ciekawej fakturze i umieść je na półce z książkami lub długim stole, aby podkreślić efekt roślin. Jeśli masz mało miejsca, możesz również wybrać rośliny wiszące. Rośliny te mogą być uprawiane w stalowych donicach na zamówienie zaprojektowanych przez Ninę Cooley.

W domu rośliny wewnętrzne służą nie tylko jako akcenty, ale mogą również zmiękczać obszary, nadawać im wyraz i filtrować światło pochodzące z okien. Rośliny domowe nie tylko dodają nowoczesnej estetyki, ale mają też wiele korzyści dla zdrowia. Niektóre rośliny wewnętrzne są skuteczne w obniżaniu ciśnienia krwi, zmniejszaniu stresu, wyrównywaniu postawy i uspokajaniu umysłu. Te korzyści to tylko kilka powodów, dla których warto włączyć rośliny wewnętrzne do projektu domu.

Jest łatwa w pielęgnacji

W zależności od rośliny, rośliny pokojowe są niedrogie i łatwe w pielęgnacji. Wiele roślin może przetrwać tydzień bez wody. Pothos to piękne rośliny, które rozwijają się w słabym świetle i nadają się do pomieszczeń z mniejszą ilością światła naturalnego. Jeśli planujesz podróż przez dłuższy czas, powinieneś kupić rośliny, które dobrze rosną w suchych warunkach. Chociaż rośliny wewnętrzne są zazwyczaj niedrogie, możesz chcieć skonsultować się z profesjonalistą ogrodniczym, aby określić prawidłową ilość światła, której potrzebuje roślina. Niektóre rośliny mogą tolerować mniej niż trzy godziny światła dziennie.

Rośliny takie jak aloes, język matki i kaktusy należą do najłatwiejszych w pielęgnacji. Wymagają minimalnego podlewania i mogą rozwijać się nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Inne wytrzymałe rośliny domowe to paproć, palma kucykowa i bluszcz pospolity. Nie potrzebują one dużo wody i potrzebują niewiele nawożenia i podlewania. Jeśli nie jesteś naturalnym ogrodnikiem, możesz również spróbować języka Mother in Law, który jest wytrzymały i trwały.

Nie wymaga dużo wody

Jeśli szukasz roślin wewnętrznych, które nie potrzebują dużo wody, rozważ jedną z następujących: roślina pothos. Nie potrzebują one gleby i mogą przetrwać bez dużej ilości wody, nawet jeśli są trzymane w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem. Poprawiają również jakość powietrza i nie wymagają gleby. Roślinę tę można postawić na półce lub zawiesić w powietrzu. Wymagają one dobrego zanurzenia co 10 dni, i kochają trochę światła słonecznego.

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, rozważ roślinę wężową. Ta roślina poradzi sobie ze słabym światłem i będzie się dobrze rozwijać w większości wnętrz. Ponieważ magazynuje wodę w liściach i korzeniach, nie potrzebuje dużo wody. Jeśli musisz podlewać swoją roślinę węża, upewnij się, że nie przesadzisz z wodą może umrzeć. Ważne jest, aby utrzymać roślinę wilgotną, ale nie mokrą, ale tylko tyle, aby zapobiec wysychaniu.

Nie wywołuje alergii ani astmy

Choć może ci się to nie wydawać, rośliny rosnące w pomieszczeniach nie są szkodliwe dla osób cierpiących na alergie lub astmę. W rzeczywistości, rośliny te mogą nawet im pomóc! Rośliny te pomagają w Twoim stanie poprzez zmianę powietrza w Twoim domu i oczyszczanie powietrza. Jednak niektóre rośliny mogą wywołać astmę i alergie u niektórych osób. Te, które nie wytwarzają pyłków lub nie są siedliskiem owadów i kurzu, są najlepsze dla osób cierpiących na te schorzenia.

Najpopularniejsze rodzaje roślin pokojowych, które nie wywołują alergii lub astmy to paprocie, pająki i lilie. Te rodzaje roślin mogą filtrować lotne związki organiczne i redukować alergeny. Należy również pamiętać, że niektóre rośliny domowe produkują pyłki, co nie jest dobre dla osób z astmą i alergiami. Jednak te rośliny są nie tylko przydatne dla twojego domu – mogą być również świetne dla twojego zdrowia.

Podobne tematy

myśl 0 "4 Reasons Why Indoor Plants are Popular"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.