Czy rośliny w pomieszczeniach oczyszczą powietrze?

Data : 8 lipca, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli martwisz się o pyłki, rośliny w pomieszczeniach mogą pomóc Ci się ich pozbyć. Dracaena Massangeana, Dracaena Marginata, bluszcz pospolity i aloes jeżowaty to jedne z najpopularniejszych wyborów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach każdej z roślin. Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem własnej rośliny do swojego domu, oto kroki do jej uprawy:

Dracaena Massangeana

Korzyści płynące z uprawy roślin z rodzaju dracaena są liczne. Dracaena marginata produkuje w nocy duże ilości tlenu. Poza tym usuwa zanieczyszczenia powietrza i inne szkodliwe substancje chemiczne. NASA przeprowadziła badania nad tymi roślinami i stwierdziła, że niektóre są w tym lepsze od innych. Poniżej wymieniono niektóre z korzyści płynących z Dracaeny. Pomogą Ci one lepiej oddychać, poprawią Twoje zdrowie i zmniejszą ryzyko rozwoju zaburzeń oddechowych.

Dracena należy do najlepszych roślin oczyszczających powietrze w pomieszczeniach. Rośnie dobrze w przefiltrowanym, pośrednim świetle słonecznym i radzi sobie najlepiej przy co najmniej 10 godzinach światła. Jego system korzeniowy może być podatny na gnicie, gdy jest pozostawiony w wodzie, więc pamiętaj, aby dbać o niego, jeśli masz w domu zwierzęta. Inne rośliny oczyszczające powietrze to język teściowej i miecz św. Jerzego. Rośliny te uwalniają wilgoć do powietrza i usuwają szkodliwe toksyny, takie jak benzen.

Dracaena Marginata

Rośliną, która pochłania zanieczyszczenia z powietrza i produkuje tlen jest dracaena marginata. Roślina ta może usunąć do 87 procent lotnych związków organicznych w powietrzu w ciągu zaledwie 24 godzin. Może również poprawić oddychanie i ogólny stan zdrowia. To tylko kilka korzyści, które można uzyskać z tej rośliny domowej. W zależności od warunków uprawy, możesz rozważyć zakup więcej niż jednej rośliny.

Roślina dracaena jest w stanie pochłaniać różne zanieczyszczenia w pomieszczeniach, w tym formaldehyd. Roślina ta jest szczególnie skuteczna w zmniejszaniu ilości ksylenu, który można znaleźć w wysokim stężeniu w powietrzu wewnętrznym z powodu słabej wentylacji. Innym zanieczyszczeniem powietrza, które usunie Dracaena jest toluen, który jest związany z zaburzeniami funkcjonowania centralnego układu nerwowego, rakiem i podrażnieniem oczu.

Bluszcz pospolity

Winorośl pothos, zwana również bluszczem adwersarza, jest doskonałym oczyszczaczem powietrza. Może rosnąć w każdym rodzaju gleby i w każdym narodzie. Jak wiele roślin, jest łatwy w uprawie, wymaga niewiele wody i jest tolerancyjny na słabe światło. Został oceniony jako najlepszy oczyszczacz powietrza przez NASA, i zmniejszy formaldehyd, benzen i toluen w powietrzu. Możesz również zasadzić tę roślinę w swoim domu, aby pomóc utrzymać dom w czystości. Pamiętaj, by dobrze ją podlewać i utrzymywać w czystości, a Twoja rodzina będzie oddychać zdrowszym powietrzem!

Uniwersytet w Waszyngtonie zmodyfikował genetycznie odmianę bluszczu pospolitego, aby umożliwić detoksykację powietrza w Twoim domu. W testach bluszcz pospolity był w stanie zmniejszyć poziom benzenu i chloroformu nawet o 80 procent w ciągu 3 dni. Roślina ta wykazała również znaczną poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych i jest już dostępna w Kanadzie. Obecnie oczekuje na zatwierdzenie przez Departament Rolnictwa do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Jeżówka Aloe Vera

Badanie NASA wykazało, że niektóre popularne rośliny w pomieszczeniach mają zdolność do oczyszczania powietrza. Jest to ważne, ponieważ powietrze w pomieszczeniach może być zanieczyszczone dwutlenkiem węgla, który jest powszechnie występującą toksyną. Rośliny absorbują tlen w ciągu dnia i uwalniają dwutlenek węgla w nocy, co może zakłócać Twój sen. Dodanie roślin wewnętrznych może pomóc Ci pozbyć się tych toksyn. Rośliny te są również łatwe w pielęgnacji. Oto kilka sposobów na włączenie ich do swojego domu.

Aloes jest znany ze swoich właściwości leczniczych, ale czy wiesz, że może również oczyszczać powietrze w Twoim domu? Może usunąć tlenek węgla, benzen i formaldehyd z powietrza w pomieszczeniach. Aloes jest świetną rośliną wewnętrzną, ponieważ nie wymaga dużo wody i uwalnia tlen przez całą noc. Może również pomóc zmniejszyć objawy oparzeń słonecznych. Liście są kolczaste, więc upewnij się, że Twój zwierzak nie jest zbyt blisko.

Flamingo Lily

Wiele roślin pokojowych jest korzystnych dla naszego zdrowia. Te zielone rośliny pomagają oczyszczać powietrze, usuwając szkodliwe zanieczyszczenia i zapachy. Niektóre z tych roślin wymagają słabego oświetlenia, podczas gdy inne rozwijają się w świetle pośrednim. Niektóre z nich są toksyczne dla zwierząt domowych i ludzi, więc powinny być używane tylko w pomieszczeniach, w których nie będą nikomu przeszkadzać. Oto kilka najpopularniejszych roślin wewnętrznych, które oczyszczają powietrze. Mogą być piękne i pomóc w utrzymaniu świeżości i czystości w domu.

Dobrym wyborem do oczyszczania powietrza jest roślina domowa, która toleruje słabe światło i chłodne temperatury. Kilka dobrych roślin domowych to gumowce i palmy areca. Rośliny te świetnie usuwają toksyny z powietrza, podczas gdy inne rośliny kwitnące, takie jak stokrotki gerbera i tulipany, mogą pomóc w jakości powietrza w Twoim domu poprzez pochłanianie szkodliwych lotnych związków organicznych. Alternatywnie, możesz użyć chińskich roślin wiecznie zielonych, aby filtrować powietrze i uczynić swój dom bardziej gościnnym miejscem do życia. Możesz też spróbować bambusa lub palmy Reed, które rozwijają się w słabym świetle i najlepiej trzymać je z dala od przeciągów. Inne rośliny domowe oczyszczające powietrze to paprocie bostońskie, aloesy, rajskie ptaki i bambusy.

Podobne tematy

myśl 0 "Czy rośliny w pomieszczeniach oczyszczą powietrze?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.