Które rośliny w pomieszczeniach są bezpieczne dla kotów?

Data : 15 sierpnia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Nagietki i Baby Tears są jednymi z najbardziej popularnych roślin indoor dla kotów. Ich żywe kolory sprawiają, że są łatwe do zauważenia i dodają jasnych barw do każdego pomieszczenia. Pieniążki są również nietoksyczne, ale ich liście mogą powodować zaburzenia trawienne u zwierząt domowych. Nagietki są szczególnie wspaniałe, ponieważ można je łatwo zauważyć i zmienić ich położenie w dowolnym miejscu w pokoju. Możesz również spróbować fiołków afrykańskich, nagietków lub innych roślin, które mają kwiaty.

Baby Tears

Podczas gdy wiele roślin wewnętrznych powszechnie spotykanych w domach jest toksycznych dla kotów, są też takie, które są całkowicie nieszkodliwe. Należą do nich pająki, baby tears i palmy bambusowe. Chociaż rośliny pająki są bardzo atrakcyjne dla kotów, nie są one toksyczne dla Twojego kota. Wiele innych roślin jest również całkowicie bezpiecznych dla kotów. Rośliny te dodają zieleni i koloru do każdego pomieszczenia. Nadają się również do terrarium, wiszących koszy i drzewek w pomieszczeniach.

Istnieją pewne rośliny, które nie są bezpieczne dla kotów. Chociaż mogą być przyjazne dla kotów, mogą zawierać wystarczającą ilość toksyn, aby spowodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty, a nawet ciała obce w nosie. Jeśli Twój kot wykazuje którykolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Możesz również skorzystać z gorącej linii Centrum Kontroli Zatruć dla Zwierząt ASPCA, aby dowiedzieć się więcej o toksyczności roślin. Możesz również unikać niektórych rodzajów kwiatów.

Niektóre popularne rośliny domowe mogą być toksyczne dla Twojego zwierzęcia. Niektóre z nich to filodendron, fikus, rośliny ZZ, aloes i figowiec. Inne, jak bananowce, mogą być niebezpieczne dla Twojego kota. Jednak te rośliny są bezpieczne dla kota, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Jeśli chcesz dodać zielony wystrój do swojego domu, możesz kupić rośliny, które są bezpieczne dla twojego kociego przyjaciela. Jeśli nie jesteś pewien, które rośliny są bezpieczne dla kotów, możesz zapoznać się z listą nietoksycznych roślin przygotowaną przez ASPCA.

Fiołki afrykańskie

Chociaż fiołki afrykańskie nie są szkodliwe dla kotów i psów, niektóre z nich mogą być trujące dla małych zwierząt, takich jak chomiki. Jeśli Twój kot zjadł fiołki afrykańskie, może czuć się trochę źle. Ale to oznacza tylko, że twój kot zjadł ich zbyt wiele i został zatruty. Jest to częsty problem dla kotów i psów, i powinieneś podjąć niezbędne środki ostrożności, aby chronić swojego kota.

Trzymaj fiołki afrykańskie na wysokiej półce w dobrze oświetlonym miejscu. Koty często zjadają rośliny domowe z nudów, więc możesz rozważyć umieszczenie w pobliżu zabawek dla kotów lub drapaków z kocimiętką. Inne alternatywy to trawa dla kotów, srebrna winorośl i tymianek dla kotów. Trawa dla kotów jest świetną alternatywą dla roślin domowych i stanowi doskonałe źródło paszy objętościowej.

Kolejną kwestią do rozważenia przy wyborze rośliny do domu jest to, czy jest ona trująca dla kotów. O ile fiołki afrykańskie same w sobie nie są toksyczne, o tyle ich nawóz może być. Ponadto, jeśli koty zjedzą roślinę, w ich organizmie może pojawić się toksyczny poziom środka owadobójczego, co może spowodować problemy z układem pokarmowym. Musisz więc dokładnie monitorować roślinę i poznać zachowanie swojego kota. Jeśli zdecydujesz się dać swojemu kotu fiołki afrykańskie jako roślinę wewnętrzną, upewnij się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami i bądź świadomy preferencji swojego kota.

Nagietek

Chociaż istnieje wiele roślin domowych, które są całkowicie bezpieczne dla kotów domowych, nagietek nie jest jedną z nich. Pyłek, który produkuje nagietek może być toksyczny dla Twojego kota i może wywołać kilka nieprzyjemnych skutków ubocznych. Twój lekarz weterynarii może udzielić Ci więcej informacji na temat tego, które rośliny domowe są bezpieczne dla kotów. Nagietki to łatwe w uprawie rośliny jednoroczne o silnym, ostrym zapachu. Często sadzi się je w pobliżu róż, aby odstraszyć mszyce. Jeśli jednak Twój kot przypadkowo zje nagietek, może to spowodować ból brzucha, biegunkę i podrażnienie jamy ustnej. Kontakt z sokiem może również prowadzić do podrażnienia skóry.

Choć nagietki nie są uważane za zagrożenie dla kotów i psów, należy ich całkowicie unikać, jeśli wychowujemy pupila na zewnątrz. Najlepiej nauczyć kota, by trzymał się z dala od roślin, które mogą być dla niego niebezpieczne. Nagietki zniechęcą je do jedzenia innych roślin na Twoim podwórku. Pamiętaj jednak, że prawdopodobnie będą bardziej uciążliwe, jeśli uznają je za atrakcyjne.

Innym dobrym wyborem są nagietki w doniczkach. Nagietki są bezpieczne dla kotów, ponieważ są nietoksyczne. Są niezwykle atrakcyjne i nietoksyczne. Nagietki są również uważane za doskonały wybór dla właścicieli zwierząt domowych, ponieważ kwitną przez cały rok. Nagietki mogą być uprawiane bez problemu. Nagietki są doskonałym wyborem, jeśli masz krytego kota i chcesz zapewnić mu piękne środowisko.

Drzewo pieniężne

Drzewo pieniężne w pomieszczeniach jest bezpieczne dla kotów, ale należy pamiętać, że rośliny domowe, a zwłaszcza drzewa pieniężne, mogą zawierać substancje chemiczne, pestycydy, nawozy i dodatki, na które kot może być uczulony. Nawet jeśli drzewko pieniędzy nie zatruje Twojego kota, pamiętaj o regularnym sprawdzaniu liści i gleby. Jeśli Twój kot spożyje jakiekolwiek liście lub soki, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Rezultaty mogą pojawić się po kilku dniach, dlatego najlepiej regularnie sprawdzać glebę.

Drzewo pienne w pomieszczeniach nie jest toksyczne dla kotów, ale może być dla nich stresujące i powodować rozstrój żołądka u kota. Twój kot może również zacząć szukać zielonych smakołyków, takich jak kilka monet. Koty zazwyczaj lgną do zielonych rzeczy, a drzewko pieniędzy nie jest tu wyjątkiem. Jeśli Twój kot uzna, że skubanie jej jest kuszące, musisz dać mu coś innego do żucia. Drzewko pieniędzy może być dla kota bardzo kuszące, a skubanie go może sprawić, że polubi liście.

Jeśli obawiasz się, że zatrujesz kota, wypróbuj inny rodzaj rośliny pieniężnej. Może to być na przykład Pennywort. Ta roślina pochodzi z Kalifornii i ma szerokie liście i niskie łodygi. Nie jest toksyczna dla kotów i powoduje tylko łagodne problemy żołądkowe, jeśli twój kot spożywa liście. Inną opcją rośliny pieniężnej jest kwiat szczerości, zwany również Silver Dollar Money Tree. W odróżnieniu od innych drzewek pieniężnych, kwiat szczerości jest bezpieczny dla kotów.

Palmy bambusowe

Jeśli obawiasz się umieścić roślinę w swoim domu w obawie przed żuciem jej przez kota, nie szukaj dalej niż palma bambusowa. Palmy bambusowe to rośliny wymagające niewielkiej konserwacji, które tolerują słabe oświetlenie i cień. Mają również woskowozielone liście, co sprawia, że można je bezpiecznie podawać kotom i psom. Na szczęście, koty i psy nie wydają się w ogóle przeszkadzać palmie bambusowej. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać ją w zdrowiu i szczęściu.

Istnieją setki gatunków roślin z rodzaju Bambus, które można uprawiać ze względu na ich właściwości jadalne. Jeśli jesteś początkującym posiadaczem roślin, bambus jest świetnym wyborem. Bambus jest nietoksyczny, łatwy w utrzymaniu i estetyczny. Możesz założyć palmę bambusową nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem roślin. Zanim jednak umieścisz roślinę w domu, pamiętaj o sprawdzeniu etykiet poszczególnych gatunków.

Zanim umieścisz swoją palmę bambusową w domu w doniczce, pamiętaj, że nie lubi ona zakłóceń. Należy ją umieścić w doniczce z odpowiednimi otworami odpływowymi, np. z terakoty. Następnie należy utrzymywać ją w stanie wilgotnym do momentu pojawienia się nowego wzrostu. Jeśli przenosisz roślinę, możesz podzielić ją na kilka części i przesadzić osobno. Niezależnie od tego, jak zasadzisz swoją nową palmę bambusową, powinna ona być trzymana w chłodnym, zacienionym miejscu i z dużą wilgotnością.

Orchidee

Zabezpieczenie storczyków w pomieszczeniach przed kotami jest bardzo ważne. Koty potrafią skakać i bawić się roślinami, więc mogą zagrozić kwiatom, jeśli znajdą się zbyt blisko. Najlepiej jest zawsze umieścić storczyki na wysokiej półce poza zasięgiem kotów, ale nie jest to pewne. Innym sposobem na zabezpieczenie storczyków w pomieszczeniach przed kotami jest nadanie roślinie nieprzyjemnego zapachu. Użycie pieprzu cayenne lub cynamonu w proszku może pomóc w odstraszeniu kotów od jedzenia Twoich storczyków.

Pomimo tego, że storczyki domowe nie są trujące dla kotów, nadal ważne jest, aby je ściśle nadzorować. Zapach tych roślin nie jest przyjemny dla kociego nosa i mogą one zwymiotować część materiału roślinnego. Jeśli nie jesteś pewien, możesz zamiast tego użyć trawy dla kotów. Orchidee są drogie, więc dobrze jest kupić taką, która nie jest zbyt trudna do utrzymania w bezpieczeństwie.

Możesz utrzymać kryte orchidee bezpieczne dla kotów, kładąc skórki cytryn na wierzchu gleby. Koty nie lubią zapachu cytrusów, więc możesz posypać skórki cytryny na wierzchu gleby. Rozważ również użycie trawy dla kotów, mięty i tymianku jako środków odstraszających. Jeśli nie chcesz rezygnować ze swoich storczyków, zawsze możesz je powiesić w kącie pokoju, gdzie koty nie będą mogły ich dosięgnąć.

Podobne tematy

myśl 0 "Które rośliny w pomieszczeniach są bezpieczne dla kotów?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.