Jakie kwiaty pokojowe są bezpieczne dla kotów?

Data : 27 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli jesteś nowym właścicielem zwierzęcia i zastanawiasz się, jakie kwiaty domowe są bezpieczne dla kotów, nie jesteś sam. Twój koci przyjaciel również jest ciekawy Twoich roślin domowych, dlatego stworzyliśmy listę najbezpieczniejszych dla kotów kwiatów domowych. Wśród nich są świąteczne kaktusy, roślina modlitewna i Calathea. Te rośliny nie szkodzą kotom, ale należy pamiętać, aby sprawdzić etykietę na kwiatach przed zakupem ich dla swojego kota.

Calathea

Do kwiatów indoor, które są bezpieczne dla kotów, należą następujące rośliny. Niektóre rośliny są toksyczne dla kotów, podczas gdy inne nie. Na przykład, niektóre lilie są niebezpieczne dla kotów. Lilium, rodzaj prawdziwej lilii, jest wyjątkowo toksyczny dla kotów. Hemerocallis, czyli lilie dzienne, mogą powodować łagodny rozstrój żołądka, ale mogą powodować niewydolność nerek. Inne rośliny, takie jak palmy bambusowe, są uważane za bezpieczne dla kotów i nadają się do ogrodów domowych.

Inną rośliną, której zakup do domu warto rozważyć, jest modlitewnik, który jest spokrewniony z Calathea. Jej liście w nocy zwijają się do góry. Rośliny modlitewne wymagają niskiego lub średniego poziomu oświetlenia i muszą być regularnie podlewane. Najlepszą częścią posiadania rośliny modlitewnej jest to, że nie jest ona toksyczna dla kotów! Tylko pamiętaj, aby przeczytać nazwę naukową przed zakupem! Istnieje wiele odmian tej rośliny i możesz wybrać odmianę, która pasuje do Twojego pokoju i potrzeb Twojego kota.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje rośliny przed kotem, możesz wybrać roślinę z jednej z następujących rodzin: paproć bostońska. Roślina ta jest mało wymagająca, nie wymaga dużego natężenia światła i jest mało wymagająca. Dobrym wyborem jest również kaktus, taki jak palma Areca lub Sago. Wymagają one niewielkiej konserwacji i są bezpieczne dla kotów. Bambusy również wymagają minimalnej ilości światła i wody, a fiołki afrykańskie są łatwe w utrzymaniu i piękne.

Kaktus bożonarodzeniowy

Chociaż kaktusy bożonarodzeniowe są podobne do kaktusów dziękczynnych, są również bezpieczne dla kotów. Są to małe rośliny, które mogą rozprzestrzeniać się do około dwóch stóp. Aby dobrze się rozwijać, wymagają regularnego podlewania i pośredniego światła. Ich głęboko fioletowe spody sprawiają, że są atrakcyjne w każdym domu, a nie są to rośliny wężowe! Najlepiej rosną w lekkiej glebie, która nie wysycha zbyt szybko. Oto kilka wskazówek, jak chronić świątecznego kaktusa przed kotem!

Włóknisty materiał na roślinie kaktusa bożonarodzeniowego może podrażnić żołądek Twojego kota. Niektóre koty są uczulone na substancje chemiczne zawarte w kwiatach kaktusa bożonarodzeniowego, więc powinieneś być świadomy reakcji swojego kota. Na szczęście większość objawów ustąpi samoistnie. Jeśli jednak zauważysz, że Twój kot ociera się o roślinę przez dłuższy czas, powinieneś natychmiast zabrać go do weterynarza.

Ponieważ świąteczne kaktusy nie mają ostrych kolców, Twój kot nie zostanie przebity, gdy będzie je skubał. Należy jednak pamiętać o tych wskazówkach, ponieważ kaktusy bożonarodzeniowe nie są dla kotów pozbawione ryzyka. Jak w przypadku każdej rośliny, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby ustalić, jak należy dbać o świąteczny kaktus.

Modlitewnik

Modlitewnik wewnętrzny jest bezpieczny dla kotów i innych zwierząt i jest atrakcyjną rośliną ogrodową. Modlitewnik wymaga jednak specjalnej pielęgnacji i codziennej uwagi. Jako roślina pochodząca z lasów deszczowych, modlitewnik nie lubi bardzo wysokich temperatur i musi mieć stały poziom wilgotności. Roślina potrzebuje minimalnej temperatury 15 stopni Celsjusza, a temperatura w nocy nie powinna spadać poniżej tej wartości. Aby roślina była zadowolona, można zwiększyć poziom wilgotności lub spryskiwać ją wodą.

Modliszka, znana również jako maranta leuconeura, to nietoksyczna roślina domowa, która dobrze rozwija się w wilgotnym klimacie. Liście tej rośliny mają złożony wygląd, który w nocy przypomina modlącą się rękę. Podczas gdy rośliny modlitewne są bezpieczne dla kotów, nadal najlepiej jest trzymać je w wiszącej doniczce, aby uniknąć uszkodzeń przez zwierzęta domowe. Oprócz właściwości nietoksycznych, rośliny modlitewne wymagają comiesięcznej dawki pokarmu dla roślin.

Peperomia

Możesz dać swojemu kotu radość ze świeżo ściętych kwiatów, nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka. Pomimo swojej nazwy, kwiaty te są w rzeczywistości bezpieczne dla kotów. Niektóre są nawet toksyczne dla kotów, ale istnieje wiele odmian, które są bezpieczne dla twojego kociego przyjaciela. Wymienione poniżej są niektóre z najlepszych kwiatów dla kotów. Niektóre kwiaty wewnętrzne, które są bezpieczne dla kotów, obejmują kalateę i paprocie. Wśród nich, cytrynowa paproć guzikowa, srebrna paproć koronkowa, paproć króliczej stopy i fronty maidenhair. Bezpieczne dla Twojego kociego przyjaciela są również rośliny takie jak paprotka jesienna i paprotka ptasie gniazdo Leslie.

Kolejną rośliną, która jest bezpieczna dla kotów jest kaktus świąteczny. Jest to piękna dekoracja, która wymaga bardzo mało konserwacji i może nawet przetrwać bez podlewania. Sukulenty to kolejny świetny wybór. Haworthias są znane ze swojej trwałości i niskich potrzeb wodnych. A bromeliady to wspaniałe rośliny wymagające niewielkiej konserwacji, które można znaleźć prawie wszędzie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie rodzaje kwiatów i roślin są bezpieczne dla kotów, skorzystaj z infolinii Pet Poison Helpline.

Paproć bostońska

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje kwiaty domowe z paprocią bostońską są bezpieczne dla kotów, musisz przestrzegać kilku środków ostrożności. Po pierwsze, należy trzymać paproć z dala od zasięgu kota. Ponadto, upewnij się, że paproć nie jest zbyt duża. Duże kawałki paproci są toksyczne dla kotów. Jeśli jednak kot przypadkowo zje mały kawałek, nie będzie miał żadnych złych skutków.

Paproć bostońska jest tradycyjną rośliną domową o liściach przypominających miecz. W przeciwieństwie do wielu innych roślin domowych, paprocie bostońskie są całkowicie bezpieczne do jedzenia dla kotów i psów. Jeśli jednak kot zje dużą jej porcję, należy natychmiast skontaktować się z weterynarzem. Paprocie bostońskie nie powodują żadnych złych skutków w małych ilościach, ale większe mogą być szkodliwe. Jeśli Twój pupil zje dużą porcję frontu, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja paproć bostońska jest bezpieczna dla kotów, możesz użyć sprayu odstraszającego koty, aby utrzymać je z dala od niej. Koty nienawidzą zapachu paproci, więc spróbuj nałożyć na nią środek odstraszający koty, aby nie przeszkadzała Twojemu kotu. Jeśli to nie zadziała, spróbuj posypać rośliny repelentem dla kotów. Dzięki temu kot nie będzie ich wąchał ani kichał.

Paproć rokitnikowa

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo rośliny domowej dla swojego kota, możesz rozważyć paproć rokitnikową. Roślinę tę można zamontować na ścianie lub tablicy, a dzięki swoim pierzastym frontom pobiera ona wodę z powietrza. Paproć ta nie występuje zazwyczaj w glebie, więc będziesz musiał zapewnić jej średnią ilość wilgoci, aby mogła rosnąć. Jest również podatna na chorobę czarnej plamki, dlatego należy dodać mech sphagnum do podstawy wiszącego kosza.

Roślina ta jest bezpieczna również dla kotów, z którymi może obcować. Jej charakterystyczne ulistnienie czyni ją atrakcyjną rośliną domową, a do tego jest nietoksyczna, co oznacza, że Twój kot może się nią cieszyć bez obaw, że zrobi mu krzywdę. Paprocie rokitnikowe mogą być uprawiane na zewnątrz w cieplejszym klimacie, ale zazwyczaj uprawia się je w pomieszczeniach. Są łatwe w pielęgnacji i bezpieczne dla kotów, które mogą wchodzić z nimi w interakcje.

Rośliny gumowe

Najlepsze rośliny do umieszczenia w pokoju kota to takie, które Twój pupil będzie w stanie tolerować. Rośliny te są zazwyczaj łatwe w utrzymaniu, ale niektóre z nich mają liście, które Twój kot mógłby połknąć. Kauczukowiec jest świetną rośliną do użytku wewnętrznego, ponieważ łatwo rośnie i preferuje jasne, naturalne światło. Inne rośliny, których należy unikać to diabelski bluszcz, rośliny wężowe, figi o skrzypiących liściach i rośliny z serem szwajcarskim.

Na szczęście istnieje wiele gatunków roślin, które są bezpieczne dla kotów. Możesz je wykorzystać do upiększenia swojego domu. Skorzystaj z wyszukiwarki ASPCA, aby znaleźć nietoksyczne rośliny. Nie bój się eksperymentować i zobacz, co działa. Wtedy będziesz zadowolony, że spróbowałeś! W końcu Twój kot uwielbia wygląd kwiatów i roślin. Piękno roślin polega na tym, że są one również nietoksyczne dla kotów.

Popularną nietoksyczną rośliną, którą koty mogą tolerować, jest pająk. Roślina ta znana jest ze swoich długich, przypominających trawę liści, które czynią z niej świetną kryjówkę dla Twojego kota. Aby zabezpieczyć te rośliny przed kotami, możesz powiesić je w wysokim oknie, a Ty nadal będziesz mógł cieszyć się ich pięknem. Alternatywnie możesz wypróbować wieszak na rośliny z makramy, który był popularny w latach 70-tych.

Roślina przyjaźni

Nazwa rośliny to „przyjaźń”, ponieważ sadzonki tego gatunku szybko się ukorzeniają. Nie jest trująca dla kotów, toleruje słabe światło i umiarkowaną wilgotność. Ze względu na miękkie liście, roślina przyjaźni może być bezpiecznym wyborem do domów z kotami. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny przyjaźni rosną mniej niż stopa w wysokości. W zimie rośliny przyjaźni są nieco wolniejsze w kwitnieniu. Mogą one jednak dorastać do jednej stopy wysokości.

Chociaż storczyki nie są toksyczne dla kotów, nie są przeznaczone dla początkujących właścicieli roślin. Nie są trujące, ale koty mogą je żuć i połykać wióry z kory. Inne bezpieczne rośliny dla kotów to rośliny z rodziny hibiskusów, które tolerują niskie lub umiarkowane światło oraz jasne do pośredniego. Rośliny te również wyglądają pięknie w każdym domu i mogą dodać koloru i piękna do pokoju.

Podobne tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.