Jakich kwiatów ogrodowych nie jedzą jelenie?

Data : 2 sierpnia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli martwisz się, że jelenie zjedzą twoje kwiaty ogrodowe, możesz skorzystać z tych wskazówek, aby wybrać kwiaty, których jelenie nie zjedzą. Na przykład, jeśli planujesz posadzić w ogrodzie lilie dzienne, rozważ ich uprawę w pojemniku. Jeśli sadzisz lilie dzienne na rabacie, powinieneś również rozważyć uprawę lilii kalli, które mają pionowe kwiaty w kształcie trąbki. Kwiaty te są oszałamiające w pojemnikach lub na rabatach, a w wazonie utrzymują się przez około trzy tygodnie, zanim stracą kolor. Nawet po ścięciu, kwiaty będą wyglądać pięknie i atrakcyjnie przez kilka tygodni. Co więcej, jelenie nie zjedzą lilii kalli, ponieważ ich liście zawierają substancję toksyczną. Preferują one ogrody w pełnym słońcu, a ich kwiaty najlepiej prezentują się właśnie w takim

Piwonie

Piwonie to jedne z kwiatów ogrodowych, których jelenie raczej nie jedzą. Wynika to z silnego smaku kwiatów. Mimo to może się zdarzyć, że głodne jelenie zatrzymają się, aby sprawdzić Twój ogród. Jednak piwonie będą mniej prawdopodobne, że zostaną zjedzone przez jelenie, jeśli zostaną posadzone bliżej nieruchomości. Jeśli chcesz zapobiec zjedzeniu piwonii przez jelenie, możesz spróbować metod wymienionych powyżej.

Róże

Jelenie są przyciągane przez piękne, pachnące krzewy róż. Te kwiaty ogrodowe rosną dobrze w amerykańskich strefach klimatycznych od 2 do 11. Zarówno eksperci, jak i nowicjusze uwielbiają te kwiaty ogrodowe, ale jelenie mają do nich zamiłowanie. Jon Dunagan, który mieszka w odległej, zalesionej części Oregonu, odkrył proste rozwiązanie problemu jeleni. Używa on mieszanki papryki, zgniłych jaj i kilku innych składników, aby zniechęcić jelenie. Dzięki zastosowaniu tych środków odstraszających jelenie pomyślą, że rośliny nie są zbyt smaczne i dlatego będą się trzymać z daleka.

Arborvitae

Większość jeleni nie je roślin arborvitae, a większość właścicieli domów jest zaskoczona tym faktem. Jelenie zjadają zielone gałęzie drzew arborvitae tylko wtedy, gdy ich inne źródła pożywienia są rzadkie lub nie są obfite. Niestety, może to prowadzić do wielu uszkodzeń kwiatów. Zimą wielu właścicieli domów zauważa, że jelenie chrupią ich drzewa arborvitae, ale nie jedzą kwiatów. Arborvitae nie wytwarza nowego wzrostu, jeśli jej zielone igły zostaną przegryzione.

Kanny

Kanny to jedne z niewielu kwiatów ogrodowych, których nie zjadają jelenie. Ta odporna na jelenie roślina ma duży, efektowny kwiatostan i bujne, tropikalne liście. W klimacie tropikalnym rośliny te są wieloletnie, ale w zimnym klimacie są zwykle uprawiane jako jednoroczne. Mogą dorastać do pięciu stóp wysokości i mają śmiałe tropikalne liście, które nie są zjadane przez jelenie. Ich duże kwiaty są jaskrawo pomarańczowe i mają długie, trąbkowate kłosy.

Kanny przyciągają zapylacze

Kanny to fantastyczny wybór, jeśli chodzi o przyciąganie zapylaczy i dzikich zwierząt do ogrodu. Preferują miejsca słoneczne i dobrze się rozwijają w połączeniu z innymi roślinami kwitnącymi. Ścinanie główek może pomóc przedłużyć okres kwitnienia, a także przyciąć łodygę kwiatową do następnego złącza, aby zachęcić do ponownego kwitnienia. Kwiaty potrzebują również dużo wody, aby pozostać zdrowe i bujne. Potrzebują co najmniej czterech godzin słońca dziennie. Niektóre z nich mogą tolerować niewielki cień, ale największe szanse na kwitnienie mają wtedy, gdy łodygi kwiatowe są krótkie.

Jack-in-the-pulpit

Na szczęście ten piękny kwiat ogrodowy nie przyciąga jeleni. Występujący w 48 dolnych stanach i części Kanady Jack-in-the-pulpit jest pięknym dodatkiem do krajobrazu. Chociaż kwiaty tej rośliny są jadalne, jej korzenie zawierają szkodliwą substancję, której człowiek nie może strawić. W przypadku spożycia, kryształy szczawianu wapnia mogą powodować bolesne podrażnienia i pęcherze. Nie jest zalecany do spożycia przez ludzi, ponieważ może zatruć człowieka i spowodować uduszenie. Cleome

Cleome z kwiatów ogrodowych nie przyciąga jeleni i stanowi uroczą roślinę tła lub obwódki. Jego małe żółte kwiaty ładnie kontrastują z innymi letnimi roślinami jednorocznymi i robią większe wrażenie w krajobrazie, gdy są sadzone masowo. Cleome jest odporny na jelenie i jest dobry dla siedlisk dzikiej przyrody, ponieważ jego nektar przyciąga kolibry, motyle, pszczoły i inne zapylacze.

Podobne tematy

myśl 0 "Jakich kwiatów ogrodowych nie jedzą jelenie?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.