Jak często podlewać rośliny wewnętrzne w zimie?

Data : 11 kwietnia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli zastanawiasz się jak często podlewać rośliny wewnętrzne zimą, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uniknąć nadmiernego podlewania. Po pierwsze, zmniejsz częstotliwość podlewania o około jedną trzecią. Po drugie, zmieniajcie doniczki co dwa lub trzy tygodnie i starajcie się nie przenawozić roślin. Wreszcie, decydując o częstotliwości podlewania, należy wziąć pod uwagę wielkość roślin. Gdy poznamy najlepsze pory dnia do podlewania, będziemy mogli trzymać się tygodniowego harmonogramu.

Zmniejsz częstotliwość podlewania

W zimie większość roślin pokojowych nie potrzebuje tak dużo wody. Wielu hodowców zaleca wstrzymanie się z dokarmianiem roślin domowych w tym okresie. Chociaż rośliny domowe wymagają podlewania w tym czasie, należy je stopniowo ograniczać, ponieważ jest to okres odpoczynku dla większości roślin. Ponadto wiele roślin domowych lubi codzienne podlewanie, więc możesz zwiększyć poziom wilgotności i uniknąć nadmiernego podlewania.

Choć nadal należy podlewać rośliny codziennie, lepiej zmniejszyć częstotliwość podlewania zimą. Rośliny domowe potrzebują mniej wody zimą ze względu na brak światła słonecznego, wentylacji i chłodniejsze temperatury. Ogólnie rzecz biorąc, mogą przetrwać dwa tygodnie bez wody, ale należy regularnie sprawdzać poziom wody, aby zapobiec chorobom korzeni. Należy także zmniejszyć ilość stosowanych nawozów, ponieważ mogą one spowodować nadmierne zasolenie gleby.

Obracaj doniczki

Dobrą wskazówką, która pomoże utrzymać rośliny w pomieszczeniach przy życiu, jest obracanie ich co kilka tygodni. Dzięki temu będą one rosły równomiernie i kształtnie. Daje to również możliwość dodania poduszki pod rośliną, takiej jak mata korkowa, podkładka, stara płytka lub łupek. Korek jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ pochłania wilgoć i łatwo poddaje się recyklingowi. Możesz także posłuchać podcastu Jane na Spotify lub Overcast.

Podlewając rośliny wewnętrzne zimą, należy obrócić ich doniczki o 90 stopni. Zapobiegnie to niepożądanemu wzrostowi, szkodnikom i nieestetycznemu wyglądowi. Zapobiegnie też ich przewróceniu się z powodu przechylenia lub przesunięcia ciężaru. Początkowo rośliny mogą wydawać się asymetryczne, ale to się skoryguje w ciągu kilku dni. Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w roślinach należy zawsze skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

Unikaj nadmiernego nawożenia

Kuszące jest nawożenie roślin pokojowych zimą, aby utrzymać ich świeży i zdrowy wygląd. Ale może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Zbyt duża ilość nawozu może spowodować, że roślina będzie wchłaniać mniej wody i zwiększy się poziom soli w glebie. Jest to niekorzystne dla korzeni rośliny, więc upewnij się, że roślina dobrze wyschnie pomiędzy podlewaniem. Aby uniknąć przenawożenia, nawoź tylko w okresie aktywnego wzrostu i ogranicz ilość nawozu.

Nawożenie roślin domowych jesienią i zimą może spowodować wiele problemów dla rośliny, od powolnego wzrostu po śmierć. Jeśli przesadzisz z nawożeniem roślin domowych, stracisz przyjemność z ich uprawy. Najlepszym sposobem dbania o rośliny domowe jest zapewnienie im dużej ilości światła słonecznego i wody. Nawożenie w tych porach roku jest ogrodniczym nie-nie. Ponieważ rośliny domowe są zamknięte w doniczkach, nie otrzymują stałego dopływu składników odżywczych.

Weź pod uwagę wielkość rośliny

To, jak często podlewasz swoje rośliny domowe, zależy od ich wielkości. Duże rośliny w kształcie sera szwajcarskiego potrzebują więcej wody niż maleńkie rośliny w kształcie kropek. Ponadto częstotliwość podlewania zależy od tempa wzrostu rośliny. Młode rośliny wymagają mniej wody niż rośliny dojrzałe. Ponadto wiele roślin potrzebuje mniej wody niż inne, jak np. epifity, które absorbują wodę i składniki odżywcze z powietrza.

Podobne tematy

myśl 0 "Jak często podlewać rośliny wewnętrzne w zimie?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.