Jak często podlewać kwiaty pokojowe?

Data : 4 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

To może być trudne, aby wiedzieć jak często podlewać kwiaty w pomieszczeniach, więc oto kilka wskazówek: przestrzegaj tygodniowego harmonogramu, użyj miernika wilgotności, aby określić właściwą ilość i dostosuj się do potrzeb każdej rośliny. Pamiętaj również o utrzymywaniu roślin w temperaturze pokojowej i monitorowaniu ich potrzeb w zakresie podlewania. Możesz również przeczytać o tym, jak często podlewać rośliny w pomieszczeniach. Jeśli nie jesteś pewien, skonsultuj się z książką ogrodniczą. Jednak w przypadku większości kwiatów i roślin domowych wystarczy prosty harmonogram podlewania.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z gardeneo.pl

Podlewanie roślin pokojowych według tygodniowego harmonogramu

Nieprawidłowe podlewanie może spowodować problemy w przyszłości. Właściwy harmonogram podlewania zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i położenie rośliny oraz jej poziom wilgotności. Sprawdzanie gleby co kilka dni może pomóc w określeniu właściwej ilości wody, którą należy jej podać. Należy również zwracać uwagę na potrzeby roślin, które mogą się zmieniać z tygodnia na tydzień. Podlewaj tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Aby określić, ile wody należy dodać do gleby, sprawdź ją, zanurzając w niej rękę. Wilgotność powinna być widoczna, jeśli gleba przylega do dłoni. Jeśli tak jest, gleba jest wystarczająco wilgotna. Jeśli tak nie jest, należy zwiększyć częstotliwość podlewania. Jeśli po podlaniu gleba pozostaje mokra, jest zbyt wilgotna. Spróbuj podlewać roślinę częściej.

Podlewanie roślin pokojowych w temperaturze pokojowej

Jeśli zastanawiasz się, jak często podlewać kwiaty pokojowe w temperaturze pokojowej, najpierw sprawdź glebę. Spróbuj włożyć palec do gleby i wysunąć go na co najmniej 2 cale. Jeśli gleba jest nadal wilgotna, odczekaj trochę dłużej przed ponownym podlaniem. Jeśli po podlaniu palec nadal ma jakieś pozostałości, roślina potrzebuje więcej wody. W przeciwnym razie należy poczekać, aż gleba całkowicie wyschnie.

Jeśli roślina w pomieszczeniu wygląda na suchą i zwiędniętą, należy odpowiednio dostosować częstotliwość podlewania. Małe rośliny, takie jak storczyki, mogą poradzić sobie z niewielkimi wahaniami, natomiast większe wymagają częstszego podlewania. Choć różnice te mogą wydawać się niewielkie, to jednak składają się na znaczącą różnicę w zużyciu wody. Zazwyczaj rośliny radzą sobie ze zmianą temperatury o 5-10 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura jest wyższa, należy podlewać je nieco częściej.

Podlewanie roślin pokojowych za pomocą wilgotnościomierza

Użycie wilgotnościomierza to prosty sposób na zapewnienie roślinom pokojowym dobrego nawodnienia. Wystarczy umieścić sondę w strefie korzeniowej, mniej więcej w trzech czwartych głębokości gleby. Miernik wilgotności wskaże, czy roślina potrzebuje więcej, czy mniej wody. Podczas podlewania nie pozostawiaj miernika w glebie zbyt długo, ponieważ może to spowodować uszkodzenie czujnika lub nieprawidłowe działanie miernika.

Miernik wilgotności działa poprzez pomiar oporu elektrycznego w glebie. Ponieważ woda jest dobrym przewodnikiem elektryczności, wyższe prądy elektryczne wskazują na wilgotniejszą glebę. Inne mierniki mogą również mierzyć poziom pH i warunki świetlne otaczające rośliny. Niektóre mierniki posiadają metalową sondę, która musi być włożona do gleby, ale musi być wciśnięta na około cztery piąte drogi w dół. Nigdy nie należy wkładać sondy do gleby na siłę.

Podlewanie roślin wewnętrznych w oparciu o potrzeby rośliny

Najlepszy sposób decydowania o tym, jak często podlewać kwiaty wewnętrzne, zależy od potrzeb konkretnej rośliny. Niektóre rośliny wymagają więcej wody niż inne, a niektóre mogą przetrwać przy niewielkiej ilości wody lub w ogóle bez niej. Możesz dowiedzieć się, jaki rodzaj rośliny posiadasz, czytając etykietę lub sprawdzając glebę. Jeśli gleba jest sucha, nadszedł czas na podlewanie. Konewki z wylewką są świetne dla roślin domowych, ponieważ pozwalają na bezpośredni dostęp wilgoci do gleby.

Rośliny domowe wymagają różnych ilości wody, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z ich wymaganiami. Podlewanie wieczorem może spowodować, że liście rośliny będą mokre przez całą noc, co może prowadzić do chorób i szkodników. Najlepszym czasem na podlewanie roślin domowych są poranki. Zawsze pamiętaj, aby podlewać je wcześnie rano. W końcu w nocy nie dostają one zbyt wiele światła słonecznego!

Podobne tematy

myśl 0 "Jak często podlewać kwiaty pokojowe?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.