Dlaczego w moim ogrodzie nic nie kwitnie?

Data : 6 października, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli nic nie kwitnie w twoim ogrodzie, może to być spowodowane warunkami, w jakich znajdują się rośliny. Niewystarczająca ilość światła lub zapylenie to najczęstsze przyczyny braku kwitnienia. Bez kwitnienia rośliny nie mogą wytworzyć owoców ani nasion. Należy również zwrócić uwagę na kulkowanie kwiatów i podlewanie. Jeśli nie obserwujemy kwitnienia, to roślina może być zbyt młoda lub nie otrzymuje odpowiedniej ilości światła.

Zapylanie

Proces zapylania jest kluczowy dla reprodukcji roślin. Kwiaty zawierają zarówno plemniki, jak i jaja. Są one połączone ze sobą przez pyłek, który musi być przeniesiony z jednego kwiatu na drugi. Pyłek może być przenoszony z jednego kwiatu na drugi przez wiatr, zwierzęta lub zapylaczy wodnych. Często pyłek pochodzi z tej samej rośliny lub z innego kwiatu tego samego gatunku. Jednak ta metoda może również prowadzić do powstania nasion hybrydowych.

Podczas gdy możesz pytać, „dlaczego niektóre kwiaty przyciągają zapylacze, a inne nie”, możesz wyjaśnić rolę zapylaczy w reprodukcji roślin. Zapylacze pomagają zwiększyć wydajność popularnych upraw, przynosząc korzyści ogrodnikom, dzikim zwierzętom i środowisku. Zapylacze są również niezbędne do reprodukcji dzikich roślin w naszym podzielonym krajobrazie świata. Oto kilka sposobów na uczynienie swojego ogrodu kwiatowego bardziej przyjaznym dla zapylaczy.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego w Twoim ogrodzie nie kwitną kwiaty, prawdopodobnie rośliny nie są wystarczająco zapylane. Niektóre rośliny potrzebują zapylenia, aby wydać owoce, inne nie. Zapylanie roślin zależy od klimatu, ale możesz wypróbować różne metody, aby uzyskać więcej zapylaczy w swoim ogrodzie. Spróbuj użyć uli lub postawić odmiany kwiatów preferowane przez zapylaczy. Jeśli nie masz pszczół ani innych owadów, możesz zastosować zapylanie ręczne.

U roślin zapylanie jest niezbędne do ich reprodukcji. Żeńska część rośliny, słupek, zawiera lepkie znamię. Wewnątrz podstawy słupka znajduje się jajnik. Wewnątrz zalążni umieszczana jest komórka jajowa, która ma zostać zapłodniona. Zapylenie to przemieszczenie pyłku z pylnika do znamienia, dzięki czemu może dojść do zapłodnienia.

Pszczoły są odpowiedzialne za zapylanie wielu roślin, dlatego pszczoły są niezbędne do skutecznego zapylania. Pszczoły odgrywają istotną rolę w zapylaniu roślin i produkują miód. Pszczoły pomagają ogrodnikom zwiększyć wielkość plonów. Pszczoły miodne zapylają prawie wszystkie gatunki owoców i kwiatów, a ich brak może spowodować brak zbiorów. Jeśli uprawiasz drzewo owocowe lub kwiat, będziesz potrzebował zapylenia przez pszczoły, co może być trudne do osiągnięcia w Twoim ogrodzie.

Warunki glebowe

To może być frustrujące, gdy w Twoim ogrodzie brakuje roślin kwitnących. Rośliny kwitnące wymagają określonego poziomu składników odżywczych i światła, aby mogły się rozwijać. W zależności od rodzaju gleby i pH, rośliny mogą potrzebować więcej lub mniej tych elementów do wzrostu. Badanie gleby pozwala określić te poziomy. Jeśli podejrzewasz, że w Twojej glebie jest zbyt dużo azotu lub fosforu, możesz podjąć działania, aby je naprawić. Jeśli nie jesteś pewien pH gleby, zbadaj próbki w lokalnym centrum ogrodniczym lub zamów zestaw do badania gleby online.

Podlewanie

Jeśli w Twoim ogrodzie nic nie kwitnie, prawdopodobnie coś jest nie tak. Rośliny muszą kwitnąć, aby były zdrowe i wydajne. Bez kwiatów nie przyciągną one zapylaczy ani nie wyprodukują nasion. Możliwe, że rośliny są nadmiernie podlewane lub nie rosną w odpowiednich warunkach środowiskowych. Na szczęście istnieją pewne proste rozwiązania, które sprawiają, że podlewanie powoduje, że nic nie kwitnie w Twoim ogrodzie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych praktykach.

Jeśli podlewasz swój ogród, upewnij się, że podlewasz go wcześnie rano. Rośliny są mniej zestresowane, jeśli jest wcześnie rano. Gdy jest wilgotno i ciepło, rośliny mają trudności z rozwojem. Przestają też kwitnąć, aby odzyskać siły po dziennym nasłonecznieniu. Jeśli nie możesz uniknąć nadmiernego podlewania, spróbuj podlewać wcześnie rano lub wieczorem. Podlewanie ogrodu na początku dnia pomoże zmniejszyć stres roślin.

Najlepszym miejscem do podlewania rabat kwiatowych jest gleba. Gleba potrzebuje trochę wilgoci, a woda wyparuje w postaci pary, jeśli nie zostanie wchłonięta. Ta wilgoć wznosi się do nieba w postaci deszczu. Jeśli jednak nie możesz znieść zapachu gnijących liści i kwiatów, nie podlewaj ich. Skończy się to ich utopieniem. Zamiast tego spryskuj liście wcześnie rano.

Jedną z głównych przyczyn słabego wzrostu i kwitnienia roślin jest niewłaściwe podlewanie. Złe praktyki podlewania sprzyjają chorobom grzybowym, inwazji owadów i słabemu wzrostowi roślin. Standardowa zasada to jeden cal wody na tydzień. Podwój tę ilość w szczycie lata. Wtedy będziesz bardziej zadowolony ze swojego ogrodu. Pamiętaj tylko, aby zawsze sprawdzać poziom wilgotności gleby. Nie chcesz dopuścić do tego, aby gleba stała się zbyt sucha.

Kulkowanie kwiatów

Straszny pąk róży jest podatny na kulkowanie kwiatów. Dolegliwość ta pojawia się, gdy chłodna i wilgotna pogoda sprawia, że zewnętrzne płatki kwiatów nasycają się i twardnieją w postaci papierowej skorupy. Powstała w ten sposób kruchość uniemożliwia otwarcie pąka kwiatowego. Problem nie jest tak poważny, jak się wydaje. Nie ma nic chemicznego w samej róży; istnieje kilka prostych wskazówek, które pozwolą uniknąć sytuacji braku kwiatów.

Po pierwsze, należy zastanowić się nad rodzajem uprawianych przez nas róż. Róże są szczególnie podatne na kulkowanie, ponieważ zewnętrzne płatki kwiatu uniemożliwiają jego otwarcie. Zamiast tego wewnętrzne płatki pozostają nienaruszone i rozwijają się, wypychając pąk kwiatowy z rośliny. Może on również wyglądać na brązowy, zanim się otworzy. Na szczęście, kulkowanie kwiatów jest stosunkowo łatwe do naprawienia. W większości przypadków wystarczy po prostu przyciąć zaatakowane części rośliny.

Oprócz przycinania uszkodzonych części rośliny można także pomóc ogrodowi, zapewniając krzewom odpowiednią cyrkulację powietrza. Kwiaty kuliste to najprawdopodobniej odmiany o płatkach z naturalnie zwartymi pąkami. Możesz również użyć ściółki, aby poprawić drenaż. Don Dawson spryskuje rośliny mieszanką Nitrosolu i Seasolu w proporcji 50:50, aby pobudzić wzrost wierzchołków i rozwój korzeni. Można też spryskać rośliny, które chcemy zachować, równą mieszanką tych dwóch związków.

Podobne tematy

myśl 0 "Dlaczego w moim ogrodzie nic nie kwitnie?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.