Jakie kwiaty są dobre do ogrodu?

Data : 4 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Kiedy zastanawiasz się jakie kwiaty posadzić w swoim ogrodzie, będziesz chciał rozważyć kilka z tych bylin. Należą do nich słoneczniki, tawułki, nagietki i Phlox paniculata. Możesz również uprawiać niektóre z tych roślin jednorocznych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Oprócz wspomnianych wcześniej bylin można posadzić także zioła, takie jak tymianek, lawenda i mięta.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z ogrodypetrusa.pl

Słoneczniki

Słoneczniki są popularną rośliną w wielu ogrodach. Dobrze rosną w większości regionów świata i dostarczają smacznych nasion. Nasiona słoneczników można zbierać i przechowywać na zimę. Zbieranie ich jest proste. Wystarczy ściąć je z rośliny, gdy główka kwiatowa jest w pełni dojrzała, a główka nasienna jest luźna. Po zebraniu nasion przechowuj je w suchej, czystej misce lub innym pojemniku. Jeśli planujesz zbierać je zimą, pamiętaj, aby zbierać je wcześnie rano, gdy słońce jest w szczytowym momencie.

Black-eyed Susans

Dobrym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, czy Black-eyed Susans jest dobre dla Twojego ogrodu. Ta bylina dobrze radzi sobie w pełnym słońcu i preferuje suchą glebę. Może być dotknięta chorobą zwaną Septoria leaf spot, więc pamiętaj, aby mieć na nią oko. Pomimo tolerancji na suszę, susły czarnookie mogą cierpieć z powodu mączniaka.

Nagietki

Nagietki to dobre kwiaty do ogrodu, ponieważ tolerują szeroki zakres wilgotności. W wilgotne lato są one podatne na mączniaka. Aby zmniejszyć ten problem, należy sadzić nagietki w pełnym słońcu. Nie wymagają one dodatkowego nawożenia. Nagietki nie wymagają też zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Można je przyciąć po przekwitnięciu, a obcinanie główek pozwoli utrzymać rośliny w stanie kwitnienia.

Phlox paniculata

Wieloletni kwiat polny o długich, łukowatych łodygach. Preferują dobrze zdrenowane gleby i słoneczne stanowiska. Roślina jest mrozoodporna w strefach USDA od 4 do 8, a jej wysokie rośliny osiągają od dwóch do pięciu stóp. Rośliny rosną w szerokim zakresie, ale tolerują kwaśną glebę, choć korzystają z aplikacji wapna co kilka lat.

Facelia

Jeśli chcesz przyciągnąć do swojego ogrodu więcej zapylaczy, spróbuj uprawiać facelię. Rośnie ona w ogrodzie jako roślina jednoroczna i stanowi źródło pożywienia dla pożytecznych owadów. Sadzenie facelii jesienią daje dodatkową korzyść w postaci ściółkowania ogrodu, ponieważ kwiaty same się wysiewają. Nasiona facelii można również zasadzić bezpośrednio w ogrodzie. Można je przerzedzić do 30 cm, aby wykorzystać je jako kwiaty cięte.

Wiciokrzew

Jedna z najbardziej znanych roślin ogrodowych, wiciokrzew dobrze rozwija się w gorącym i wilgotnym klimacie. Ta tolerująca ciepło bylina jest wytrzymała i dobrze rośnie zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i w cieniu. Wiciokrzew występuje w formie krzewu, krzewinki i pnącza. Forma krzewu łatwo się rozprzestrzenia i jest często uprawiana jako roślina okrywowa. Jego pachnące kwiaty przyciągają kolibry.

Nagietek

Jeśli mamy słoneczny ogród, warto posadzić kwiaty nagietka. Jeśli nie, można wybrać odmianę odporną na mróz. Ta bylina rozwija się w pełnym słońcu, ale toleruje też kilka przymrozków. Przetrwa do pierwszych silnych mrozów, a następnie nagrodzi Cię jasnym, kolorowym światłem. Nasiona nagietka łatwo kiełkują, więc można je zasadzić bezpośrednio w ogrodzie, ale przed ich zasadzeniem należy poczekać, aż gleba osiągnie temperaturę 60 stopni. W większości centrów ogrodniczych można również kupić sadzonki nagietka.

Szałwia rosyjska

Planując rabatę kwiatową, zastanów się, jakie rodzaje roślin dobrze rosną w Twoim klimacie. Szałwia rosyjska jest doskonałym wyborem do słonecznych ogrodów i doskonale rozwija się w pełnym słońcu. W przeciwieństwie do innych kwiatów nie lubi jednak zbyt wiele cienia. Z tego powodu musi być sadzona w pełnym słońcu. Aby posadzić szałwię rosyjską, należy przygotować dołek o głębokości co najmniej stopy, spulchnić glebę i dodać kompostu.

Nagietek przyciąga zapylacze

Kwiat rośliny jest magnesem dla wielu różnych gatunków zapylaczy. Kwiaty nagietka przyciągają wiele owadzich zapylaczy, w tym motyle, pszczoły i bzygi. Nie tylko dostarczają nektaru pszczołom i motylom, ale także służą jako pokarm dla bzygów. Dzięki temu są cennym źródłem zapylaczy dla Twojego ogrodu. Owady te żywią się mszycami, więc te kolorowe kwiaty je przyciągną.

Phlox paniculata wiąże azot w glebie

Chociaż floks jest rośliną jednoroczną, uważa się go za bylinę. Jego owoce w postaci nasion są jadalne, dlatego roślina ta jest popularna w ogrodach. Lubi pełne słońce i temperaturę od 68 do 74 stopni Fahrenheita. Nie toleruje suszy i powinna być regularnie podlewana. Potrzebuje jednego cala wody tygodniowo, a najlepszym sposobem na to jest podlewanie z góry. Usuwanie główek floksów ograniczy również niepożądane ponowne nasadzenia.

Podobne tematy

myśl 0 "Jakie kwiaty są dobre do ogrodu?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.