Czy rośliny pokojowe będą przyciągać robaki?

Data : 14 lipca, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Być może zastanawiasz się, „Czy rośliny wewnętrzne przyciągną robaki?”. Jeśli się martwisz, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Owady te żywią się sokiem i liśćmi roślin, a także przędziorkami i mszycami. Istnieje jednak wiele innych rzeczy, które powinieneś wiedzieć, jak również. Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci zdecydować, czy rośliny wewnętrzne są dla Ciebie odpowiednie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Owady żywią się sokiem

Wiele rodzajów roślin pokojowych przyciąga różne owady. Owady te żywią się sokiem tych roślin i mogą być szczególnie niszczące. Mszyce to malutkie, gruszkowate owady, które żyją na liściach roślin pokojowych i są najczęściej spotykane na bulwach cyklamenu. Chociaż nie szkodzą one całej roślinie, mogą ją znacznie uszkodzić. W niektórych przypadkach inwazja szkodników może nawet nie być widoczna.

Żerują na liściach

Do owadów, które żerują na liściach roślin pokojowych, należą mączniaki i łuskwiaki. Mączliki mają woskowobiałe ciała i zagnieżdżają się w stawach łodyg i liści. Żywią się sokiem roślin pokojowych i powodują wysychanie liści. Ponadto infestacje mączniaka mogą powodować więdnięcie i powstawanie pleśni. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć plagi.

Żywią się mszycami

Mszyce to miękkie owady ssące, które są powszechnymi szkodnikami na zewnątrz. Mogą one jednak znaleźć drogę do wnętrza domu i zaatakować rośliny w pomieszczeniach. Ponieważ mszyce nie mają naturalnych drapieżników, mogą się szybko rozmnażać i trudno je rozpoznać gołym okiem. Mszyce wyglądają jak małe zielone robaczki na roślinach domowych, ale mogą mieć dowolny kolor. Jaja i larwy mszyc mogą być ukryte w liściach roślin domowych.

Żywią się przędziorkami

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przędziorki mogą być szkodliwe dla roślin domowych. Stworzenia te żywią się roślinami i występują w ponad 300 różnych gatunkach. Ich pożywienie polega na przebijaniu komórek roślinnych i wysysaniu soku z roślin. Na szczęście problemu tego można łatwo uniknąć. Aby dowiedzieć się więcej o pająkach i o tym, jak mogą uszkodzić Twoje rośliny wewnętrzne, czytaj dalej. I pamiętaj, nie możesz po prostu spryskać roślin pestycydami – musisz leczyć źródło problemu.

Żywią się mączlikami

Infestacje mączlików mogą stanowić problem dla roślin pokojowych. Mączliki żywią się sokami roślinnymi i gromadzą się na powierzchni liści. Szkodniki te mogą hamować wzrost roślin i powodować więdnięcie liści. Duże, zadomowione rośliny są bardzo podatne na uszkodzenia przez mączliki, ale nawet małe rośliny są zagrożone. Mączliki żerują na wielu różnych roślinach, w tym na zielonych liściach, młodych sadzonkach i kwiatach.

Żerują na wciornastkach

Wciornastki to malutkie, owadopodobne robaczki, które żerują na wielu warzywach ogrodowych i kwiatach. Wciornastki mogą również roznosić choroby roślin, w tym nekrotyczną plamistość niecierpka i plamistość pomidora. Dlatego kontrolowanie infestacji wciornastków jest kluczowe dla zapobiegania szkodnikom, które mogą zaszkodzić Twoim roślinom. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci uporać się z plagami wciornastków.

Żywią się mszycami

Mszyce to owady o gruszkowatym kształcie, które żywią się sokami roślin pokojowych. Wytwarzają również lepką substancję zwaną spadzią. Choć mszyce nie szkodzą roślinom domowym, mogą sprawić, że rośliny będą wyglądały nieatrakcyjnie. Możesz użyć mydła owadobójczego, aby zabić mszyce na liściach. Jeśli zauważysz dużą infestację mszyc, powtórz zabiegi. Możesz także spryskać liście wodą aby zabić mszyce.

Podobne tematy

myśl 0 "Czy rośliny pokojowe będą przyciągać robaki?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.