Czy rośliny indoorowe umrą na zewnątrz?

Data : 8 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Kiedy przeniesiesz swoje rośliny wewnętrzne na zewnątrz, mogą one skorzystać z leczenia odrobiną powietrza z zewnątrz. Z jednej strony, mogą one otrzymać niekończący się dopływ świeżego powietrza, czego większość z nas nie ma w swoich domach. Dodatkowo, mogą być utrzymywane w temperaturze, której potrzebują, aby się rozwijać. Na zewnątrz nie potrzebują specjalnego oświetlenia ani zamgławiania, nie trzeba ich też podlewać, nawozić ani czyścić z liści.

Woda deszczowa zmniejsza ryzyko gnicia korzeni

Jeśli twoje rośliny pokojowe nie otrzymują odpowiedniej ilości wody z deszczu, możesz mieć do czynienia z problemem mączniaka. Ta infekcja grzybicza powoduje biały, pudrowy wzrost i suche, brązowe, papierowe plamy na liściach. Może również prowadzić do powstania zarodników rozprzestrzeniających się w powietrzu. Woda deszczowa jest znacznie lepszym wyborem dla roślin w pomieszczeniach, ponieważ zawiera więcej tlenu niż woda z kranu. Poza tym woda deszczowa ma tę dodatkową zaletę, że jest całkowicie nietoksyczna.

Woda deszczowa ma wiele zalet dla roślin. Jest naturalnie miękka i zawiera mniej substancji chemicznych, soli i minerałów. W porównaniu z wodą z kranu, deszczówka zawiera mniej chloru i jest bardziej natleniona. Pomaga również roślinom zachować wilgoć i wypłukuje nadmiar chemikaliów i soli. Zmniejszając ilość substancji chemicznych w wodzie z kranu, można zapobiec pojawieniu się plam wodnych na liściach roślin pokojowych.

Bezpośrednie słońce

Wiele roślin domowych nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego i cierpi z powodu przypalenia liści, zwłaszcza latem. Niektóre rośliny domowe tolerują pełne światło słoneczne i mogą być chronione w pomieszczeniach podczas miesięcy zimowych. Jednak rośliny, które mają być w bezpośrednim świetle słonecznym, mogą ostatecznie przenieść się na zewnątrz. Niektóre rośliny, jak kalanchoe, mogą być stopniowo przenoszone na bezpośrednie światło słoneczne. Poniżej znajduje się lista 12 roślin, które przetrwają i będą się dobrze rozwijać w bezpośrednim świetle słonecznym.

Przy pierwszym przeniesieniu rośliny domowej na zewnątrz należy unikać umieszczania jej bezpośrednio w promieniach słońca. Aby roślina mogła przystosować się do pełnego światła słonecznego, potrzebny jest okres hartowania. Dlatego rośliny, które wymagają bezpośredniego nasłonecznienia, należy na kilka dni umieścić na zacienionym parapecie. W przeciwnym razie spalą swoje liście. Jeśli nie pozwolimy im się zahartować, skończymy z roślinami o spalonych liściach.

Wiatr

Podczas gdy zima to idealny czas na przesadzanie roślin pokojowych, należy pamiętać, że wiatr może je zabić. Rośliny domowe nie są wystarczająco odporne, aby tolerować wiatr, dlatego należy je umieścić w pobliżu przeszkody lub domu, który może zablokować wiatr. Należy również trzymać je w pomieszczeniach w czasie dodatkowego wiatru, aby nie cierpiały z powodu tego szkodliwego stanu. Na szczęście niektóre rośliny są odporne na uszkodzenia spowodowane przez wiatr, jeśli rosną w osłoniętych miejscach.

Głównym powodem, dla którego rośliny domowe umierają na zewnątrz, jest to, że są przyzwyczajone do ciepłego środowiska w pomieszczeniach. Nie radzą sobie dobrze w zimnej pogodzie, więc nagła zmiana temperatury może być dla nich ogromnym stresem. Nawet jeśli nie mieszkasz w rejonie, gdzie panują mroźne zimy, powinieneś unikać wystawiania roślin domowych na zewnątrz w chłodniejszych porach roku. Alternatywnie można pozostawić je w pomieszczeniach podczas ciepłych miesięcy, ale należy unikać umieszczania ich na zewnątrz podczas zimy.

Wilgotność

Wilgotność względna w pomieszczeniu to ilość wilgoci w powietrzu w porównaniu do jego temperatury. Powietrze jest nasycone, gdy osiąga 100% wilgotności, a wyższa wilgotność względna oznacza więcej wody dla roślin pokojowych. Ponadto ciepłe powietrze zawiera więcej wody niż chłodne – na przykład 50% wilgotności i 80 stopni Celsjusza to dwa razy więcej wody niż 50% wilgotności i 60 stopni Celsjusza. Niższe temperatury zapewniają roślinom lepszą wilgotność względną, ale spowalniają ich wzrost.

Aby zwiększyć wilgotność, pogrupuj rośliny według ich gatunków. Taca wilgotnościowa wypełniona kamykami i wodą pomoże utrzymać wyższy poziom wilgotności. Nie zanurzaj dna doniczki w wodzie, ponieważ może to doprowadzić do gnicia korzeni. Alternatywnie można użyć osuszacza powietrza, aby zapewnić wyższy poziom wilgotności. Nie są one tanie i wymagają regularnego czyszczenia.

Temperatura

Niezależnie od tego, czy masz zielony kciuk, czy nie, twoje rośliny w pomieszczeniach są najprawdopodobniej skazane na zagładę, jeśli pozostaną na zewnątrz w nocy. Temperatura poniżej 45 stopni Fahrenheita może zabić większość roślin, ale rośliny tropikalne to już inna historia. Nawet jeśli temperatura w nocy wynosi 40 stopni, nie można ich zostawić na zewnątrz! Nawet jeśli jesteś w stanie utrzymać rośliny pokojowe przy życiu w garażu lub piwnicy, temperatura jest głównym zabójcą roślin domowych, więc upewnij się, że sprawdzisz nocną temperaturę na zewnątrz i wewnątrz, zanim wystawisz je na zewnątrz.

Rośliny domowe preferują cieplejsze środowisko, ale większość z nich może tolerować wahania temperatury w zakresie od pięciu do 10 stopni Fahrenheita. Sporadycznie nagły spadek temperatury może spowodować więdnięcie, a nawet śmierć. Podobnie, nagły spadek temperatury spowoduje, że twoje rośliny wewnętrzne doznają szoku i umrą. Jeśli masz okno, które zapewnia stały i umiarkowanie chłodny klimat, to przenieś swoje rośliny pokojowe w jego pobliże.

Podobne tematy

myśl 0 "Czy rośliny indoorowe umrą na zewnątrz?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.