Cztery powody, dla których potrzebujesz roślin w swoim domu

Data : 5 sierpnia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Korzyści z roślin w pomieszczeniach są wielorakie. Poprawiają jakość powietrza poprzez zwiększenie ilości tlenu w pomieszczeniu, a dzięki systemom korzeniowym usuwają lotne związki organiczne. Możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz roślin w swoim domu. Oto cztery powody, dla których warto je mieć:

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale magazynrolnika.pl

Redukuje stres

Nie jest tajemnicą, że ludzi przyciąga natura. Wprowadzenie przyrody do swojego otoczenia może sprawić, że poczujesz się spokojniejszy, bardziej zrelaksowany i lepiej skoncentrowany. To samo dotyczy środowiska pracy. Badania wykazały, że wprowadzenie roślin do miejsca pracy wiąże się z większą wydajnością, mniejszą liczbą dni chorobowych i mniejszym stresem. Rośliny są znane z tego, że pomagają ludziom szybciej wrócić do zdrowia po operacji lub chorobie. W jednym z badań stwierdzono, że osoby poddawane leczeniu raka, które miały w swoich pokojach zieleń, częściej wracały do zdrowia i brały mniej środków przeciwbólowych.

W jednym z badań stwierdzono, że grupa ochotników z wysokim ciśnieniem krwi lepiej wykonywała zadanie związane z ogrodnictwem niż osoby wykonujące to samo zadanie na komputerze. Młodzi mężczyźni, którzy nie byli narażeni na kontakt z roślinami stwierdzili, że zadanie na komputerze było bardziej stresujące. W innym badaniu stwierdzono, że prawdziwe rośliny poprawiają uwagę i koncentrację. Uczestnicy badania lepiej się koncentrowali, gdy byli otoczeni roślinami. Wykazali również lepszą zdolność koncentracji uwagi. Wprowadzenie prawdziwych roślin do pokoju ma wiele korzyści.

Rośliny w pomieszczeniach są korzystne, ponieważ poprawiają koncentrację. Poprawiają koncentrację poprzez oczyszczanie powietrza. Wyższy poziom dwutlenku węgla w powietrzu utrudnia jasne myślenie. Jednak rośliny poprawiają koncentrację, ponieważ usuwają CO2 z powietrza. Świeże powietrze również pomaga w jasnym myśleniu. Rośliny są korzystne również dlatego, że wytwarzane przez nie kolory działają uspokajająco i wyciszająco. Badania wykazały, że zielone rośliny zwiększają koncentrację i stabilność emocjonalną.

Osoby cierpiące na choroby psychiczne również mogą skorzystać z roślin w pomieszczeniach. Badanie przeprowadzone na 23 studentach wykazało, że osoby, które miały prawdziwe rośliny, były w stanie lepiej się skupić i uczyć niż osoby, które miały zdjęcia kwiatów lub krajobrazów. Wprowadzenie natury do domu może nawet zwiększyć ogólne szczęście. Badanie przeprowadzone w 2009 roku wykazało, że osoby, które miały w domu rośliny, miały wyższy poziom serotoniny i mniejszy niepokój, a także rzadziej zgłaszały depresję.

Poprawia jakość powietrza

Badanie przeprowadzone przez NASA wykazało, że rośliny z dużą liczbą stomatów, czyli komórek oczyszczających powietrze, mają najlepszy wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach. Rośliny z dużą liczbą stomatów wytwarzają mniej lotnych związków organicznych, co czyni je najlepszym wyborem dla ogrodów wewnętrznych. Upewnij się, że zapewniasz swoim roślinom wewnętrznym zdrową glebę i duże donice, aby zapewnić im jak najzdrowszy wzrost. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z uprawy roślin w pomieszczeniach dla Twojego zdrowia.

Lotne związki organiczne, czyli VOC, to gazy uwalniane przez rośliny. Gazy te są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego i uwalniają się z powietrza, którym oddychamy. Rośliny mogą pomóc w walce z zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach poprzez przekształcanie dwutlenku węgla w tlen. Rośliny nie tylko pomagają naszemu środowisku, ale także zwiększają naszą produktywność i kreatywność. Badania wykazały, że dodanie roślin do miejsca pracy może zwiększyć wydajność pracowników i zwiększyć obłożenie wynajmowanych powierzchni. Mogą one również zmniejszyć absencję. Osoby mieszkające w obszarach miejskich mogą odnieść duże korzyści z roślin.

Naukowcy dowiedli, że rośliny w pomieszczeniach poprawiają jakość powietrza. Badania przeprowadzone przez NASA w 1989 roku wykazały, że rośliny mogą usuwać szkodliwe toksyny chemiczne znajdujące się w powietrzu. Rośliny te są w stanie usunąć ponad 90 procent szkodliwych substancji chemicznych znajdujących się w powietrzu. W przeciwieństwie do laboratorium, domy i biura nie są hermetycznymi środowiskami. Dlatego rośliny te mogą przynieść korzyści wszystkim w ich domach. Dodają też do pomieszczenia plamę koloru i ożywienia.

Badania wykazały, że rośliny wewnętrzne mogą poprawić powietrze w Twoim domu o 25 procent. Dodatkowo udowodniono, że poprawiają one jakość Twojego domu i poprawiają Twój nastrój. Rośliny różnicują również mikrobiom w Twoim domu, zawierając korzystne bakterie, które mogą konkurować z tymi szkodliwymi. Te korzyści sprawiają, że rośliny wewnętrzne są doskonałym wyborem dla domów z ciasnymi pomieszczeniami. Rośliny w pomieszczeniach nie tylko poprawiają jakość powietrza, ale mogą również poprawić Twoje zdrowie psychiczne. Uspokajające działanie zieleni ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, jak również na produktywność.

Zwiększa wydajność

Obecność roślin w pomieszczeniach biurowych może poprawić jakość powietrza. Rośliny wewnętrzne emitują parę wodną, która poprawia wilgotność powietrza, zmniejszając wysuszające działanie systemów grzewczych. Rośliny podnoszą również poziom tlenu, co zwiększa poziom energii, nastroju i koncentracji umysłowej danej osoby. Te efekty zostały udokumentowane w badaniach i są jednym z powodów, dla których rośliny wewnętrzne są korzystne dla środowisk pracy. Dlaczego więc powinieneś mieć rośliny w swoim biurze?

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Waszyngtonie wykazały, że posiadanie żywych roślin w pomieszczeniach zmniejsza stres i zwiększa wydajność. Kiedy ludzie otrzymywali kreatywne skojarzenia słowne, byli bardziej produktywni w pomieszczeniach z roślinami. Inne badanie, opublikowane w Journal of Environmental Horticulture, wykazało, że rośliny zwiększają produktywność nawet o 12 procent w pomieszczeniu z roślinami. Pomimo tych korzyści, rośliny wewnętrzne mogą nie być tak dobrze znane, jak są warte.

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy profesjonalistą, roślina w Twoim biurze przyniesie Ci korzyści. Oprócz zwiększenia produktywności, mogą one poprawić Twoje zdrowie i pomóc Ci radzić sobie z kreatywnymi wyzwaniami. Utrzymując roślinę wewnętrzną w swoim biurze, możesz pozwolić swojemu umysłowi na wędrówkę i czerpanie inspiracji. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem biurowym, czy kreatywnym profesjonalistą, korzyści płynące z posiadania rośliny w biurze mogą pomóc Ci zachować koncentrację i poprawić wydajność pracy.

Rośliny wykorzystują dwutlenek węgla, wodę i światło słoneczne do tworzenia pożywienia i uwalniania tlenu do powietrza. Poprzez recykling powietrza, rośliny w pomieszczeniach usuwają z niego toksyny. Rośliny usuwają również wilgoć z powietrza poprzez wydychanie swoich liści. Wykorzystują one również działanie pompujące pary wodnej, aby przyciągnąć wilgoć w kierunku dachu. To obniża tempo oddychania roślin, co zwiększa produkcję cukrów. A ponieważ zmniejszają one wilgotność powietrza, pomagają w oczyszczaniu powietrza wokół nich.

Wzmacnia pamięć

Naukowcy odkryli, że rośliny rosnące w pomieszczeniach pomagają wzmocnić pamięć. Badają oni wpływ różnych rodzajów roślin na ludzi, w tym pothos, który jest rośliną oczyszczającą powietrze, która może poprawić koncentrację i pamięć. Rumianek ma inne korzyści, w tym uspokojenie umysłu i poprawę jakości snu. Pothos zwiększa również poziom tlenu w pomieszczeniu. Pomaga również usunąć formaldehyd z powietrza w pomieszczeniach. To tylko kilka powodów, dla których rośliny w pomieszczeniach są korzystne dla naszego zdrowia.

Badania wykazują, że przebywanie w otoczeniu roślin domowych i przyrody zwiększa trwałość pamięci o około 20%. Dzieje się tak głównie dlatego, że uspokajające działanie przyrody pomaga nam się skoncentrować. Wykonujemy zadania dokładniej i sprawniej, gdy przebywamy w otoczeniu roślin. Niektóre badania wykazały nawet, że spędzanie czasu na zewnątrz w parku poprawia pamięć o 20%. Korzyści z przebywania w parku wykraczają poza korzyści fizyczne. W parkach często organizowane są specjalne wydarzenia i programy edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości społeczności i docenienie środowiska.

W ostatnim badaniu naukowcy z Texas A&M University i University of Michigan stwierdzili, że osoby, które spędzają czas w otoczeniu roślin, mają znacznie lepszą pamięć. Może to mieć coś wspólnego z faktem, że natura poprawia koncentrację uwagi. Badania pokazują również, że przebywanie w otoczeniu roślin ma inne korzyści, takie jak zmniejszenie stresu psychologicznego i fizjologicznego. Ale na razie nie ma wątpliwości, że rośliny mają wiele innych zalet. Jeśli zastanawiasz się, jakie korzyści mogą zaoferować rośliny domowe, zacznij od poznania różnych rodzajów roślin.

Badania wykazały, że nowoczesna technologia może zwiększać poziom stresu i zakłócać naszą zdolność do relaksu. Nowoczesna technologia uczyniła życie stresującym i trudnym dla wielu ludzi. Jednym ze sposobów na zwalczenie tego problemu jest zainwestowanie w wewnętrzny ogród. Wiele z tych roślin ma korzyści zdrowotne, których nie można wyjaśnić za pomocą psychologicznych lub fizjologicznych metod oceny. I nie tylko wyglądają dobrze. W rzeczywistości mogą poprawić Twoją pamięć i sprawić, że będziesz bardziej produktywny.

Przyspiesza rekonwalescencję po operacji

Nowe badanie pokazuje, że ekspozycja na kwiaty i rośliny wewnętrzne podczas rekonwalescencji po operacji może poprawić stan umysłu pacjentów. Pacjenci przebywający w pokojach szpitalnych z kwiatami lub roślinami mieli niższe skurczowe ciśnienie krwi i zgłaszali mniejszy ból i niepokój. Ocenili również wygląd swojego pokoju jako bardziej przyjemny, a także czuli się bardziej zrelaksowani i zadowoleni z personelu szpitala. Ponadto obecność kwiatów i roślin zmniejszała stres i pomagała pacjentom skupić się na powrocie do zdrowia.

Inne korzyści wynikające z obecności roślin w pomieszczeniach obejmują ich zdolność do zmniejszania bólu i poprawy nastroju pacjenta. Według badania pacjenci, których pokoje zawierały rośliny, doświadczyli niższego poziomu leków przeciwbólowych. Zgłaszali również mniej dolegliwości, niższe ciśnienie krwi oraz obniżony poziom lęku i zmęczenia. Dodatkowo, niektóre rośliny mogą zapewnić korzyści fizyczne, takie jak leczenie oparzeń słonecznych i podrażnień skóry. Oprócz leczenia objawów fizycznych, rośliny okazały się mieć korzyści terapeutyczne u osób z problemami zdrowia psychicznego, zmaganiami zawodowymi i problemami emocjonalnymi.

Badanie przeprowadzone przez Kansas State University wykazało, że pacjenci, w których pokojach znajdowały się rośliny, odczuwali mniejszy ból podczas rekonwalescencji. Odnotowano również niższe ciśnienie krwi i tętno, zmniejszenie niepokoju i zmęczenia oraz szybsze opuszczenie szpitala. Oprócz szpitali, Holenderska Rada Produktów Ogrodniczych zleciła przeprowadzenie badania w miejscu pracy. Wykazało ono, że dodanie roślin do biura pomogło zmniejszyć liczbę zachorowań, w tym przeziębień, bólów głowy i objawów grypy.

Oprócz pozytywnego wpływu na nastrój, rośliny w pomieszczeniach mogą również poprawić rekonwalescencję po operacji. Badanie wykazało również, że pacjenci wystawieni na działanie roślin mieli krótszy pobyt w szpitalu i potrzebowali mniej leków przeciwbólowych niż ci z grupy kontrolnej. Ponadto, pacjenci wystawieni na działanie roślin używali mniej umiarkowanych lub słabych środków przeciwbólowych podczas rekonwalescencji. Zgłaszali również mniejszy niepokój, zmęczenie i lęk. Wydaje się, że wpływ roślin na powrót do zdrowia jest nie tylko psychologiczny, ale również fizjologiczny.

Podobne tematy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.