Konserwowanie i zamrażanie produktów ogrodowych

Data : 15 listopada, 2022 Autor: :

Konserwowanie i zamrażanie produktów ogrodowych to skuteczny sposób na zachowanie ich do późniejszego użytku. Jeśli chcesz zachować wyhodowane przez siebie warzywa, ważne jest, aby przestrzegać odpowiednich procedur. Przed zamrożeniem należy podzielić warzywa na warstwy i użyć opakowania jednowarstwowego. Dzięki temu zimno szybciej przeniknie do środka opakowania. Unikaj układania opakowań w stosy, ponieważ opóźnia to proces zamrażania i zwiększa tworzenie się kryształków lodu. Ponadto materiał, z którego wykonane jest opakowanie, powinien być przystosowany do zamrażania, aby ograniczyć wymianę pary i oparzenia spowodowane zamrażaniem.

Koszt ręcznego odszraniania zamrażarki

Istnieją dwa rodzaje zamrażarek: ręczne odszranianie zamrażarek i samoodszranianie zamrażarek. Samoczynnie odmrażające się zamrażarki cyklicznie włączają i wyłączają swoje elementy grzewcze, usuwając lód z wnętrza zamrażarki. Ręczne odszranianie zamrażarek, z drugiej strony, wymaga od właściciela ręcznego usunięcia nadmiaru szronu z zamrażarki.

Ręczny odmrażacz typowo będzie mniej kosztowny niż self-defrost zamrażarka. Ponieważ ręczne odszranianie chłodnie nie używają grzewczych elementów, używają mniej energię. Oba typy mogą nieść Energy Star ocenę, która znaczy, że są bardziej energooszczędni niż minimalny federalny standard. Koszt ręcznego odszraniania zamrażarki jest w przybliżeniu $200-$1,500.

Ręcznie odmraża chłodnie są ogólnie quieter niż self-defrosting chłodnie. Stacjonarne zamrażarki zazwyczaj mają tacę ociekową za dolną płytą wykończeniową. Używają także wentylator, aby obiegać zimne powietrze. Ręcznie odmrażająca chłodnia wymaga rutynowej konserwacji.

Ręcznie odmrażane zamrażarki wymagają mniej energii i trwają dłużej. Także potrzebują mniej konserwację, która jest pomocna dla właścicieli domów. Samoodmrażająca się zamrażarka jest wygodnym wyborem, ale ważne jest, aby pamiętać o rozmrażaniu jej za każdym razem, gdy tworzy się warstwa szronu.

Ręcznie odmrażać chłodnię potrzebuje defrosting przynajmniej once rok, lub kiedykolwiek więcej niż 1/4 cala szron gromadził na dużym terenie. Nagromadzony szron zmniejsza przestrzeń magazynową i zwiększa koszty operacyjne. Ręczne odszranianie trwa zazwyczaj od jednej do dwóch godzin. Przed odszranianiem, odłącza zamrażarkę od zasilania elektrycznego. Jeśli to możliwe, zawiń zamrożone pakiety w duże kartonowe pudła i dodaj gazety jako dodatkową izolację.

Koszt plastikowych pojemników wielokrotnego użytku

Plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku do zamrażania i konserwowania produktów ogrodowych mogą być bardzo przystępne w dłuższej perspektywie. Świetnie nadają się do przechowywania puree, puree warzywnego i innych produktów spożywczych, które nie potrzebują przestrzeni powietrznej, aby zachować swój smak. Są trwałe i można je układać w stosy, co ułatwia przechowywanie. Zajmują również minimalną ilość miejsca w zamrażarce.

Zalety zamrażania w porównaniu z puszkowaniem

Jeśli masz zamrażarkę w swojej kuchni, możesz jej użyć do zachowania produktów ogrodowych na zimę. Ta metoda przechowywania żywności jest dobrym wyborem, jeśli nie masz czasu na puszkowanie jedzenia. Ta metoda jest mniej kosztowna niż puszkowanie i zajmuje mniej czasu. Jest to dobra opcja dla ludzi, którzy nie lubią puszkować żywności lub dla tych, którzy mieszkają w obszarach, które doświadczają częstych przerw w dostawie prądu.

Zamrażanie produktów ogrodowych ma kilka korzyści. Łatwiej jest je przechowywać i jest to wygodne dla większości ludzi. Zamrażanie wymaga niewiele czasu, ale trzeba poświęcić więcej czasu na rozmrażanie. Istnieje kilka przewodników dostępnych online, które wyjaśniają, jak zamrozić lub zapuszkować szeroką gamę żywności. Na przykład, strona National Center for Home Food Preservation oferuje przewodniki dotyczące puszkowania i zamrażania.

Zamrażanie zachowuje świeżość i smak wielu warzyw. Nie nagrzewa również kuchni tak bardzo jak puszkowanie. Pozwala również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie wymaga wstępnego przetwarzania ani odwadniania. Zamrażanie produktów ogrodowych to dobra opcja dla każdego, kto chce zachować swoje własne jedzenie.

Jedną z największych korzyści płynących z zamrażania produktów ogrodowych jest to, że są one lepsze dla Twojego jedzenia niż warzywa w puszkach. Produkty w puszkach są zwykle rozgotowane i tracisz niektóre składniki odżywcze. Mrożenie jest najbardziej efektywnym sposobem przechowywania domowych produktów przez długi czas. Możesz również używać warzyw w kuchni bez obawy o ich zepsucie.

Zamrażanie pozwala również na ponowne wykorzystanie przestrzeni w zamrażarce. Kiedy masz ogród pełen pomidorów, możesz zamrozić część z nich do późniejszego wykorzystania. Jednak zamrażanie zajmuje cenne miejsce w zamrażarce. Konserwując je, zaoszczędzisz dużo miejsca w zamrażarce. Jeśli chcesz je wykorzystać innym razem, możesz je również przetworzyć w puszce w gorącej kąpieli wodnej.

Podobne tematy

myśl 0 "Konserwowanie i zamrażanie produktów ogrodowych"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.