Jakie rośliny rosnące w pomieszczeniach są trujące dla psów?

Data : 8 czerwca, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli myślisz o umieszczeniu w swoim domu kilku nowych roślin domowych, ale nie jesteś pewien, jakie rośliny są trujące dla psów, przeczytaj ten artykuł. Te rośliny są niebezpieczne dla psów, więc musisz ich unikać. Omówimy niektóre z najczęstszych typów, w tym rośliny powłóczyste, róże pustynne i filodendron. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki i porady. I nie zapomnij trzymać się z dala od wszelkich roślin, które są trujące dla psów.

Aloes

Psy mogą obawiać się substancji zawartej w aloesie. Substancja ta jest podobna do tej, która występuje u ludzi, ale ma wyjątkowe właściwości. Roślina ta jest nie tylko naturalnym środkiem przeciwzapalnym, ale może również pomóc ukoić przewód pokarmowy i pomóc w kontroli wypróżnień. Przewód pokarmowy psów składa się z pojedynczej warstwy komórek, więc aloes jest bardzo korzystny w łagodzeniu dyskomfortu i podrażnień.

Aloes nie jest toksyczny dla psów. Chociaż może powodować pewne poważne skutki uboczne, może być stosowany w różnych formach. Oprócz stosowania miejscowego, aloes może być również dodawany do karmy psa. Najlepiej jest zacząć od małej ilości aloesu i pracować w górę do pełnej dawki, ponieważ łyżeczka może powodować poważne skutki uboczne. Możesz również znaleźć suplementy z aloesem, które są ukierunkowane na konkretne warunki zdrowotne.

Chrysanthemum

Prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy Chrysanthemum jest trująca dla psów. Ten kwiat zawiera substancje chemiczne znane jako pyretryny i laktony seskwiterpenowe, które są naturalnie występującymi związkami. Służą one jako naturalne środki odstraszające szkodniki, ale są wysoce toksyczne dla psów. Te substancje chemiczne mogą powodować kilka problemów zdrowotnych, w tym hipersalację, wymioty, biegunkę i utratę koordynacji.

Chociaż chryzantemy nie są uważane za śmiertelnie niebezpieczne dla ludzi, nadal są toksyczne dla psów. Insektycydy zawierające pyretryny pochodzące z chryzantem zawierają pyretryny. Związki chemiczne zawarte w pyretrynach są szeroko stosowane jako środki owadobójcze. Są one dostępne w postaci płynu, proszku i aerozoli i były stosowane w leczeniu świerzbu i wszy głowowej.

Filodendron

Niektórzy ludzie nie są świadomi, że filodendrony są trujące dla psów. Połknięcie tej rośliny może spowodować poważne skutki uboczne, takie jak drgawki, niewydolność oddechowa i śpiączka. Kryształki zatrucia filodendronem wnikają do jamy ustnej i gardła, powodując stan zapalny. Powstały obrzęk może utrudniać oddychanie. Należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, jeśli pies połknął tę roślinę.

Pomimo ładnych kwiatów, roślina filodendron jest wyjątkowo toksyczna dla psów. Należy zawsze trzymać rośliny filodendronu poza zasięgiem psa, a także pamiętać, aby trzymać go z dala od dzieci i zwierząt domowych. Koty naturalnie interesują się roślinami domowymi, dlatego należy wybierać rośliny o ciekawym ulistnieniu. Jeśli zdecydujemy się na zakup filodendrona, starajmy się unikać odmian o zmiennym ulistnieniu.

Róże pustynne

Według Amerykańskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (ASPCA), róże nie są toksyczne dla psów. Psy mogą jednak połknąć płatki i liście, a nawet duże ilości mogą spowodować niedrożność jelit. Ponadto wiele pospolitych roślin może zaszkodzić Twojemu pupilowi, szczególnie te, które są traktowane środkami chwastobójczymi lub owadobójczymi. W przypadku, gdy podejrzewasz, że Twój pies zjadł jakieś rośliny lub liście, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Sok róży pustyni zawiera toksynę zwaną glikozydem nasercowym, która zaburza równowagę elektrolitową mięśni serca. Toksyna hamuje pompę sodowo-potasową, dzięki czemu serce pracuje wydajniej. Chociaż związki te są zwykle przepisywane psom z problemami kardiologicznymi, mogą być również śmiertelne dla zdrowych psów. Aby uchronić swojego pupila przed toksycznością róży pustyni, pamiętaj o zabraniu psa do lekarza weterynarii.

Begonia

Begonia jest rośliną, która jest toksyczna zarówno dla psów jak i kotów. Bulwiasta część rośliny zawiera toksyczny związek chemiczny, który może podrażnić i poparzyć jamę ustną psów. Psy, które spożywają rośliny begonii, cierpią z powodu zadławienia i obrzęku gardła. Może również wystąpić u nich biegunka i ślinienie się. Psy, które spożywają liście begonii i inne części mogą umrzeć. Aby uchronić psa przed zatruciem begonią, zapobiegaj przynoszeniu rośliny przez zwierzę do domu.

Begonie to popularne rośliny domowe i letnie rabaty. Jasne kwiaty tej rośliny mogą radykalnie zmienić wygląd Twojego domu. Psy pokochają tę jasną i wesołą roślinę. Chociaż może być trudno utrzymać ją w domu, jest to bezpieczna opcja, jeśli masz zwierzę. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii przed wprowadzeniem Begonii do domu. W niektórych przypadkach najlepiej jest trzymać je w domu, gdy próbujesz chronić swojego pupila.

Podobne tematy

myśl 0 "Jakie rośliny rosnące w pomieszczeniach są trujące dla psów?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.