Jakie kwiaty indoor nie potrzebują światła słonecznego?

Data : 16 lutego, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli myślisz o umieszczeniu rośliny w pomieszczeniach, ale nie chcesz poświęcić jej pięknego wyglądu, przeczytaj ten artykuł. Omawia on kilka popularnych roślin pokojowych, które nie potrzebują dużo światła słonecznego, w tym Philodendron, Peace lily i Calathea crocata. Te cztery gatunki roślin są zarówno bardzo kolorowe i mogą być wykorzystane do dekoracji domu. Możesz również spróbować wiszące rośliny jak modlitwa roślin, które ma ładny owalny kształt i web-jak tendencje kolorów. Rośliny modlitewne lubią jaśniejsze światło niż większość innych roślin, ale nigdy nie należy umieszczać ich w bezpośrednim świetle słonecznym.

Fittonia

Jeśli nie chcesz trzymać rośliny domowej na zewnątrz przez cały dzień, możesz zdecydować się na roślinę domową, która nie wymaga światła słonecznego, taką jak Aglaonema. Ta roślina domowa ma piękne, delikatne liście, które w nocy składają się jak szal modlitewny. Wiele odmian ma delikatne różowe żyłki i podobne do pajęczyny pędy. Chociaż nie wymagają dużo światła słonecznego, preferują jaśniejsze światło niż większość roślin domowych i nigdy nie powinny być umieszczane w bezpośrednim świetle słonecznym.

Filodendron

Filodendrony nie wymagają bezpośredniego nasłonecznienia, ale wymagają nieco więcej opieki niż większość roślin domowych. Lubią one średnie i wysokie światło i mogą rozwijać się w pośrednim świetle słonecznym. Jeśli chcesz uprawiać filodendron w oknie, upewnij się, że jego gleba jest sucha pomiędzy podlewaniem. Należy także uważać na opadające liście, zmiany koloru liści i inne oznaki stresu.

Lilia pokojowa

Jeśli szukasz kwiatu do wnętrza, który nie potrzebuje światła słonecznego, rozważ lilie pokojowe. Dobrze rozwijają się one w warunkach słabego oświetlenia. Pomimo nazwy lilie pokojowe nie potrzebują bezpośredniego światła słonecznego, a wręcz wolą częściowy cień. To dostosowanie sprawia, że są one ulubionymi roślinami domowymi. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak wyhodować własne lilie pokojowe. Pokochasz ich piękne kwiaty!

Calathea crocata

Ta niezwykle piękna roślina nie wymaga bezpośredniego światła słonecznego, aby się rozwijać. Korzysta jednak z wilgoci. Jeśli masz małą doniczkę, przygotuj się na problemy z wiązaniem korzeni. Będziesz musiał przesadzić roślinę. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał użyć odżywki do gleby lub specjalistycznego nawozu. Jeśli nie czujesz się dobrze z odżywkami do gleby, możesz zamiast nich użyć wody deszczowej. Jeśli nie masz doświadczenia w uprawie kalatheas, jest to najlepsza roślina dla Ciebie.

Kaktus dziękczynny

W zimie ten kaktus potrzebuje mniej światła słonecznego. Nie lubi mrozu ani nadmiernego podlewania. Preferuje również wilgotne środowisko. Ponadto preferuje temperatury 50 procent lub wyższe. Może jednak tolerować niskie temperatury. Aby uniknąć uszkodzeń, należy umieścić ją z dala od drapieżnych drzwi i otworów wentylacyjnych. Ten artykuł dostarczy informacji na temat opieki nad kaktusem dziękczynnym.

Roślina wężowa

Jeśli masz skłonność do zapominania o opiece nad roślinami domowymi, możesz spróbować roślin wężowych. Rośliny te są wytrzymałe i dość dobrze znoszą słabe warunki świetlne, co czyni je doskonałym wyborem dla kogoś, kto zapomina o podlewaniu swoich roślin domowych. Mogą one tolerować różne warunki oświetleniowe, chociaż preferują oświetlenie pośrednie. Pamiętaj jednak, aby nie podlewać roślin wężowych zbyt obficie, ponieważ mogą one gnić, jeśli będą podlewane zbyt często.

Podobne tematy

myśl 0 "Jakie kwiaty indoor nie potrzebują światła słonecznego?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.