Jak sprawić, by kwiaty w pomieszczeniach trwały dłużej

Data : 19 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przedłużyć życie swoich kwiatów wewnętrznych. Jednym z tych sposobów jest trzymanie ich w chłodnym, zacienionym miejscu z dala od przeciągów i ciepła. Jeśli to możliwe, przechowuj swoje kwiaty w lodówce przez noc. W ten sposób mogą one dłużej przetrwać. Należy unikać przechowywania kwiatów w pobliżu owoców, ponieważ będą one uwalniać szkodliwe gazy, które uszkodzą Twoje kwiaty. Mydło i ocet to świetny wybór do czyszczenia kwiatów.

Wódka zabija bakterie

Jeśli szukasz sposobów na przedłużenie życia swoich kwiatów w pomieszczeniach, możesz rozważyć dodanie wódki do wody. Wysokie stężenie alkoholu w tym napoju jest dobre do zabijania bakterii, a także zapewni odżywienie Twoim kwiatom. Możesz użyć wódki, ale każdy czysty spirytus sprawdzi się równie dobrze. Dodanie łyżeczki wódki do wody każdego dnia może utrzymać kwiaty świeże i piękne przez wiele tygodni.

Innym zastosowaniem wódki jest czyszczenie butów i domu. W połączeniu z wodą, wódka zabija bakterie i sprawia, że buty pachną świeżością. Możesz również użyć wódki do zrobienia domowego sprayu febreze. Możesz również wymieszać wódkę z olejkami eterycznymi, aby leczyć śmierdzące stopy. A skoro jesteśmy przy temacie środków zaradczych DIY, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że wódka jest cudownym lekiem. Jest tak niesamowita!

Podczas gdy prawdą jest, że wódka spowalnia produkcję gazu etylenowego, nie może faktycznie zapobiec starzeniu się kwiatów. Kwiaty naturalnie produkują bakterie i wchłaniają je z otoczenia. A te bakterie mogą zaszkodzić zdrowiu roślin. Ale wódka działa jako środek antybakteryjny, zabijając bakterie, które żyją na łodygach kwiatów, pozwalając im rosnąć zdrowiej i dłużej. Jeśli jednak obawiasz się, że wódka zniszczy Twoje kwiaty w domu, możesz po prostu odciąć martwe liście lub przechowywać je w pobliżu owoców.

Aspiryna zwalcza bakterie

Dodanie aspiryny do wody w wazonach pomoże roślinom i kwiatom ciętym przetrwać dłużej. Dodawanie wody do wazonów szybko powoduje gnicie roślin, więc roztwór aspiryny w proszku w wazonie utrzyma je dłużej przy życiu. Należy pamiętać, że prawdziwa aspiryna nie jest taka sama jak popularne środki przeciwbólowe. Kwaśny charakter prawdziwej aspiryny pomaga roślinom zoptymalizować warunki wodne, więc możesz zastosować proszek bezpośrednio do wody.

Róże, które mogą być długo utrzymywane w świeżości, będą trwać dłużej, jeśli zostaną namoczone w wodzie z aspiryną. Róże są naturalnie kwaśne, więc dodanie aspiryny do wody odtworzy środowisko, jakie preferują. Dodanie aspiryny do wody sprawi, że na różach nie będą mogły tworzyć się bakterie. Możesz również zmienić wodę i dodać do niej materiały, aby zachęcić je do kwitnienia.

Tabletki aspiryny mają właściwości antybakteryjne i można je zmieszać z wodą do rozpylania. Jest ona szczególnie skuteczna na rośliny z rodziny Nightshade, takie jak pomidory. Można również moczyć nasiona w wodzie z aspiryną przed wysiewem, aby zwiększyć kiełkowanie. Inną metodą jest dodanie pokruszonych tabletek aspiryny do wody w wazonie. Ta technika sprawi, że cięte kwiaty dłużej zachowają świeżość. Aby zastosować aspirynę do kwiatów, należy najpierw wymieszać 250 miligramów aspiryny na galon wody. Następnie wymieszaj tę mieszankę z wodą destylowaną.

Soda cukrowa

Możesz przedłużyć życie swoich kwiatów w pomieszczeniach, dodając kilka cukrowych napojów gazowanych do wody, w której rosną. Cukier zawarty w sodzie pomoże im przetrwać dłużej i słodko pachnieć. Ten trik był zwycięzcą wśród wielu, które wypróbowaliśmy, ale soda zajęła drugie miejsce. W 10 dniu kwiaty były tak samo piękne jak w pierwszym dniu, a niektóre nawet trochę się otworzyły. Oto kilka innych sposobów na przedłużenie życia kwiatów w pomieszczeniach.

Po pierwsze, możesz użyć butelki z cukrem do przedłużenia życia swoich kwiatów. Słodkie napoje zawierają cukier, który odżywi Twoje kwiaty, a ocet zahamuje rozwój bakterii. Soda obniża również pH wody, co pozwala Twoim kwiatom na wchłanianie składników odżywczych. Soda jest najlepsza dla kwiatów o jasnych kolorach. Pamiętaj, aby zmieniać wodę co dwa dni. Dzięki temu Twoje kwiaty dłużej pozostaną świeże i piękne.

Woda sodowa to również dobry wybór dla kwiatów. Soda jest świetną alternatywą dla pokarmu dla kwiatów, ponieważ zawiera cukier. Można ją nawet zrobić z groszy, które zawierają miedź i cynk, ale nie są one rozpuszczalne w wodzie. Woda sodowa ma również środek antybakteryjny, jak wybielacz. Mieszając sodę z wodą, należy zmieszać jedną część sody z trzema częściami wody. Unikaj używania napojów imbirowych lub dietetycznych, ponieważ nie zawierają one cukru.

Ocet

Jeśli chcesz przedłużyć życie swoich kwiatów wewnętrznych, dodaj do wody łyżeczkę octu. Taka mieszanka pomaga zapobiegać rozwojowi bakterii, grzybów i innych niepożądanych organizmów. Możesz zastąpić ocet sodą cytrynową. Aby zachować świeżość i żywotność kwiatów, obetnij dolne liście z łodyg i wystaw je w chłodnym miejscu. Unikaj umieszczania ich w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ powoduje to ich szybszą śmierć. Aby zapewnić długotrwałą ekspozycję, wymieniaj wodę co dwa lub trzy dni.

Dodanie octu do wody, w której umieszczasz swoje kwiaty, przedłuży ich żywotność. Ocet jest znany z wielu zastosowań w domu, ale jest również pomocny w pielęgnacji kwiatów ciętych. Poprzez zwiększenie kwasowości wody, zahamuje rozwój bakterii, które są głównym winowajcą degeneracji kwiatów. Oprócz tego, że sprawi, że Twoje kwiaty będą trwalsze, możesz również dodać ocet do rzeźbionych dyń i innych świeżych aranżacji.

Mieszanka cukru i octu jabłkowego może pomóc utrzymać kwiaty przy życiu dłużej. Cukier w sodzie odżywi kwiaty, a ocet zahamuje rozwój bakterii. Trzymanie kwiatów w wodzie, która jest zbyt kwaśna, uszkodzi łodygi, przez co kwiaty stracą swoje piękno. Łyżeczka cukru i jedna łyżka octu pomogą Twoim kwiatom przetrwać dłużej. Ten roztwór powinien być wymieniany raz w tygodniu, aby uniknąć kropli octu.

Lodówka

Jedną z metod konserwacji kwiatów ciętych w lodówce jest dodanie do wody łyżki octu jabłkowego. Ocet hamuje rozwój bakterii, a cukier obniża poziom pH wody, dzięki czemu kwiaty będą miały łatwiejszy dostęp do składników odżywczych. Nie używaj jednak butelkowanych napojów gazowanych – zwykłe są w porządku. Dietetyczne napoje gazowane i piwo imbirowe nie będą działać. Jeśli naprawdę zależy Ci na zachowaniu kwiatów, upewnij się, że używasz napojów gazowanych bez cukru.

Świeża woda jest najlepsza dla Twoich kwiatów. Woda z kranu jest wystarczająca, ale staraj się unikać przechowywania ich w pobliżu urządzeń takich jak klimatyzatory czy kaloryfery. Staraj się także trzymać je z dala od otwartych okien, ponieważ gaz etylenowy pochodzący z dojrzewających owoców może uszkodzić kwiaty. Możesz także spróbować umieścić w wazonie trochę odżywki do kwiatów, aby uzyskać dłuższą trwałość aranżacji. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przestrzegać instrukcji podanych na opakowaniu, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom.

Innym sposobem na zachowanie kwiatów ciętych jest umieszczenie ich na noc w lodówce. Spowolni to rozwój kwiatów i utratę wody. Możesz je również przechowywać w lodówce, umieszczając je w wazonie wypełnionym w 3/4 wodą. Pamiętaj, aby ustawić temperaturę w lodówce poniżej 40 stopni. Te wskazówki pomogą Twoim kwiatom przetrwać przez kilka dni. I pamiętaj – są za darmo! Jeśli zastosujesz te sztuczki, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy na dłuższą metę.

Usuwanie nadmiaru liści

Aby przedłużyć życie roślin pokojowych, usuń nadmiar liści, aby wzmocnić baldachim. Na szczęście większość liści na dolnej połowie rośliny można bezpiecznie usunąć. Osoby, które po raz pierwszy przycinają rośliny powinny dążyć do usunięcia nie więcej niż 10-15% wszystkich liści za jednym razem. Osoby posiadające zaawansowaną wiedzę na temat roślin kwiatowych mogą stopniowo zwiększać tempo usuwania liści w miarę jak roślina będzie się lepiej rozwijać.

Podobne tematy

myśl 0 "Jak sprawić, by kwiaty w pomieszczeniach trwały dłużej"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.