Jak znaleźć najniższą cenę kwiatów ogrodowych

Data : 2 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Zastanawiasz się ile będą kosztować lilie, hiacynty i jeżówki w Twoim ogrodzie? A może szukasz tańszej opcji? Niezależnie od tego, zawsze dobrze jest znać cenę przed zakupem jakichkolwiek kwiatów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak znaleźć najniższą cenę za swoje ulubione kwiaty. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to wybrać najlepsze rośliny do Twojego ogrodu. Niezależnie od tego, czy sadzisz ogród wiosenny czy jesienny, koszt kwiatów jest dużym czynnikiem do rozważenia.

Koszt lilii

Jeśli szukasz pięknego, niewymagającego konserwacji kwiatu, rozważ lilie. Ta bylina jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu, ale kluczem do sukcesu jest dobre miejsce i regularne podlewanie. Poniższe wskazówki pomogą Państwu zacząć. Po posadzeniu lilie wymagają niewielkiej pielęgnacji, a ich kwitnienie trwa od czerwca do września. Potem można je wykorzystać w kompozycjach kwiatowych i ściąć na sadzonki.

Wybierz roślinę z małą doniczką. Najbardziej przystępne są lilie doniczkowe, w tym odmiany białe. Roślina doniczkowa ze sztuczną lilią będzie kosztowała więcej niż roślina w pojemniku. Jeśli jednak chcesz kupić roślinę, która będzie kwitła przez wiele miesięcy, rozważ zakup takiej, która będzie szybko rosła. Koszt będzie zależał od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli mieszkasz w gorącym obszarze, lilie są dostępne w lokalnych centrach ogrodniczych.

Lilie pokojowe, zwane również liliami pokojowymi, nie są tanie. Rośliny doniczkowe będą kosztować około 50 dolarów i więcej. Większa roślina lilii pokojowych, z drugiej strony, może kosztować aż 150 dolarów. Jeśli szukasz zakładu, który nie jest drogi, spróbuj Etsy sprzedawcy. Istnieje wiele sprzedawców i stylów do wyboru na Etsy. Ci sprzedawcy kwiatów są wiarygodni, mają wieloletnie doświadczenie i oferują dostawę w ciągu siedmiu do dziesięciu dni.

Koszt hiacyntów

Sadzenie hiacyntów w ogrodzie jest stosunkowo łatwym i niedrogim projektem, ale jeśli sadzisz te kwiaty na zewnątrz, powinieneś rozpocząć proces na miesiąc lub tak przed ostatnim mrozem zimy. Upewnij się, że gleba jest dobrze zdrenowana, bogata i ma neutralny poziom pH. Hiacynty nie są polecane do gleby gliniastej, którą należy rozbić na głębokość około stopy i uzupełnić piaskiem oraz kompostem z liści wiekowych.

Jeśli chcesz obniżyć koszty zakupu hiacyntów, możesz kupić w szkółce wstępnie schłodzone cebulki. Jeśli sadzisz w ogrodzie wczesną wiosną, zalecana jest wstępnie schłodzona cebulka. Jeśli sadzisz hiacynty w domu, pamiętaj, aby nie umieszczać ich w pobliżu owoców podczas procesu chłodzenia. Hiacynty są wrażliwe na mróz, dlatego może zaistnieć potrzeba przechowywania ich w pomieszczeniach zamkniętych.

Hiacynty pochodzą ze wschodniego regionu Morza Śródziemnego, Azji Mniejszej i części Bliskiego Wschodu. Zostały wprowadzone na świat przez francuskich producentów perfum w XVII wieku i szybko zyskały popularność. Ich dwukwiatowe odmiany sprzedawały się za skandaliczne ceny. Na początku XVIII wieku istniały dziesiątki klonów hiacyntów sprzedawanych za skandaliczne ceny. W XVIII wieku w sprzedaży było ponad milion klonów hiacynta, a cena każdego z nich wzrosła do 600 dolarów za sztukę!

Koszt jeżówki

Jeżówka jest powszechnym kwiatem letnim, ale wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że jej uprawa może kosztować nawet 15 dolarów za galon! To nie jest tania roślina, ale jest to świetny sposób, aby dodać kolor do swojego ogrodu, nie wydając zbyt wiele. Różnorodność kolorów jest dostępna, a kwiaty mogą rosnąć tak wysokie, jak pięć stóp! Jeśli planujesz uprawiać ten kwiat w swoim ogrodzie, pamiętaj o tych wskazówkach.

Ponieważ jeżówki rosną w warunkach narażonych na suszę, konieczne jest ich regularne podlewanie. Nie przeszkadza im sucha gleba, ale potrzebują stałego dopływu wilgoci. Aby zatrzymać wilgoć, wokół jeżówki należy zastosować ściółkę. Ściółka pomaga także w zwalczaniu chwastów. Ponadto rozkłada się, uwalniając do gleby cenne składniki odżywcze. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ściółkę wokół jeżówek należy stosować wiosną lub późną jesienią.

Idealny klimat do uprawy jeżówek to taki, w którym przez większość dnia panuje pełne słońce. Jeżówki należy sadzić w miejscach nasłonecznionych, w których poziom pH wynosi od 6,0 do 7,0. Choć jeżówki preferują pełne słońce, mogą też przetrwać w półcieniu lub bez niego. Jeżówki powinny być sadzone w odległości 18 cali od siebie. Nadają się do prawie każdego klimatu, ale nie są polecane do chłodniejszych regionów USA. Pora kwitnienia jeżówek południowych może być krótsza niż ich północnych odpowiedników.

Podobne tematy

myśl 0 "Jak znaleźć najniższą cenę kwiatów ogrodowych"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.