Ile roślin indoor na pokój powinienem mieć?

Data : 3 czerwca, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jest wiele powodów, aby mieć rośliny. Meattle zaleca trzy rośliny na pokój. Niektóre z nich to konieczność, pasja lub oba. Niezależnie od powodu, pamiętaj, że istnieje dobry i zły sposób eksponowania roślin w pomieszczeniach. Możesz zdobyć więcej roślin do każdego pokoju, stosując się do wskazówek wymienionych poniżej. I nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze swoimi przyjaciółmi i rodziną. Możesz również wykorzystać te informacje do stworzenia własnej listy roślin!

Meattle zaleca trzy rośliny na pokój

Kamal Meattle, dyrektor generalny centrum biznesowego Paharpur w New Delhi, jest indyjskim działaczem na rzecz ochrony środowiska. Odkrył, że połączenie trzech roślin w pomieszczeniach może filtrować zanieczyszczone powietrze. Rośliny te to Areca Plants, Mother-in-Law’s Tongue i Peace Lily. Wszystkie one mają zdolność przekształcania CO2 w tlen w ciągu dnia i oczyszczania powietrza w nocy.

Bluszcz angielski

Jeśli szukasz, aby wypełnić pokój zielenią, jedno z najważniejszych pytań brzmi: „Ile angielskich bluszczów wewnętrznych powinienem dostać?”. Ta roślina wymaga pewnej podstawowej konserwacji, takiej jak codzienne zamgławianie i podlewanie tylko w razie potrzeby. Ponadto bluszcz nie radzi sobie dobrze w glebie, która jest nadmiernie wilgotna, więc upewnij się, że górny cal gleby jest wilgotny przez cały czas.

Pierwszym krokiem jest określenie poziomu oświetlenia i temperatury dla twojej rośliny pokojowej. Roślina potrzebuje średniego światła, aby dobrze się rozwijać, ale może tolerować nieco jaśniejsze światło. Pokój, który otrzymuje dużą ilość naturalnego światła słonecznego będzie bardziej suchy niż pokój ze słabym oświetleniem. Ponadto bluszcz wymaga oświetlenia fluorescencyjnego. Roślina ta potrzebuje średniej ilości wody, ale musi być ona równomiernie rozprowadzana.

W zależności od pożądanego efektu, możesz wybrać różne kolory i faktury, które uzupełnią Twoją przestrzeń. Bluszcz variegata, taki jak bluszcz lodowcowy, wygląda świetnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Potrzebuje około sześciu godzin światła słonecznego dziennie i dobrze przepuszczalnej gleby. Jeśli używasz go w pomieszczeniach, najlepiej trzymaj z dala od niego zwierzęta domowe i małe dzieci, ponieważ może powodować podrażnienia skóry.

Ponieważ bluszcz angielski wytwarza korzenie powietrzne wzdłuż poskręcanych łodyg, zapełnienie standardowej doniczki wymaga czasu. Roślina będzie wymagała nowej doniczki co dwa, trzy lata. Jeśli temperatura spadnie poniżej 50 stopni Fahrenheita, przenieś ją do bardziej zacienionej części domu. Jeśli używasz klimatyzatora, będziesz chciał przenieść ją gdzieś, gdzie jest zacieniona. Jeśli nie jesteś pewien, możesz wymieszać trochę kompostu w glebie. Dodanie odrobiny kompostu do gleby może dodać jej składników odżywczych.

Jeśli używasz bluszczu angielskiego w pomieszczeniach, upewnij się, że trzymasz go z dala od przeciągów i otworów wentylacyjnych. Bluszcz angielski ma tendencję do niskiego wzrostu i może być trzymany poniżej stopy wysokości. Jest to także świetna roślina do wiszących pojemników i stanowi ładny akcent. Kilka wskazówek:

Ponieważ bluszcz angielski potrzebuje pośredniego światła przez osiem do dziesięciu godzin dziennie, najlepiej posadzić go w pomieszczeniu z większą ilością naturalnego światła. Zbyt silne słońce może przypalić liście i spowodować, że staną się one całkowicie zielone. Nie lekceważ tego, jak pięknie ta roślina może wyglądać w Twoim domu. Więc, ile bluszczu angielskiego należy kupić? Będziesz zadowolony!

Upewnij się, że utrzymujesz liście w stanie wilgotnym, spryskując je roztworem czyszczącym. Jeśli bluszcz jest podatny na zarażenie przędziorkami, sprawdź czy nie ma żółtych plamek i suchych liści. Możesz również sprawdzić, czy na liściach nie ma mszyc. Mogą one być zielone, pomarańczowe lub brzoskwiniowe. Mszyce żyją w roślinach domowych, więc ważne jest, aby trzymać je z dala od tych szkodników.

Podobne tematy

myśl 0 "Ile roślin indoor na pokój powinienem mieć?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.