Ekologiczny trawnik – jak go założyć krok po kroku?

Ekologiczny trawnik to nie tylko piękny zielony dywan przed domem, ale też świadomy wybór na rzecz ochrony środowiska. W tym poradniku pokażemy Ci, jak krok po kroku stworzyć trawnik, który będzie ozdobą podwórka i przyjacielem natury. Ciesz się zdrowym i zielonym trawnikiem bez użycia chemii! Wybór miejsca i przygotowanie gruntu Trawnik najlepiej rośnie na dobrze … Continue reading Ekologiczny trawnik – jak go założyć krok po kroku?

Czytaj dalej

Jak i kiedy stosować herbicydy?

Pestycydy to szeroka kategoria substancji chemicznych, które są stosowane do zwalczania różnorodnych szkodników, takich jak insekty, choroby roślin wywoływane przez grzyby, a także chwasty, które mogą znacząco obniżać plony i jakość upraw. Natomiast herbicydy są specyficzną odmianą pestycydów; mają służyć walce z chwastami. Właściwe zrozumienie, kiedy i jak używać herbicydów, jest nie tylko kwestią efektywności, … Continue reading Jak i kiedy stosować herbicydy?

Czytaj dalej

Które rośliny domowe są toksyczne dla kotów?

Pewnie zastanawiałeś się, które rośliny domowe są toksyczne dla kotów. Poniżej wymieniono kilka najczęściej spotykanych w domach roślin trujących. Są to Amarylis, Figa o liściu skrzypiec, Bluszcz pospolity i Filodendron. Jeśli uważasz, że Twój kot mógł zostać otruty, ważne jest, aby znać oznaki i objawy i skontaktować się z ASPCA lub zadzwonić na ich bezpłatną … Continue reading Które rośliny domowe są toksyczne dla kotów?

Czytaj dalej