Dlaczego rośliny w pomieszczeniach są dobre?

Data : 30 kwietnia, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Prawdopodobnie słyszałeś wiele o roślinach domowych, ale jak wybrać te właściwe dla twojego domu? Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wybierając roślinę do swojego domu. Powinieneś wybrać taką, która ma wysoką wilgotność i nie jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie powinieneś umieszczać ich w pobliżu okien, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może spalić ich liście. Większość roślin domowych w pomieszczeniach wymaga jedynie regularnego podlewania raz dziennie ręcznym spryskiwaczem. Kolejną wskazówką jest grupowanie roślin razem, ponieważ tworzą one mikroklimat wilgotności w swoim domu.

Sukulenty

Jeśli chodzi o wybór rośliny do użytku wewnętrznego, sukulenty są doskonałym wyborem. Wymagają mało wody, nie pną się i nie wymagają przycinania. W rzeczywistości są one tak mało wymagające, że można je pozostawić bez opieki na długi czas bez obawy o ich zdrowie. Oto kilka powodów, dla których sukulenty w pomieszczeniach są dobrym wyborem:

Rośliny te są mało wymagające i należą do najłatwiejszych w uprawie. Ich powolne tempo wzrostu sprawia, że doskonale nadają się do uprawy w pomieszczeniach. Sukulenty zmniejszają również ryzyko zarażenia się owadami i oczyszczają powietrze. Nie tylko świetnie wyglądają, ale są też dobre dla Twojego zdrowia. A jeśli chcesz cieszyć się pięknem sukulentów, ale martwisz się o ich pielęgnację, Ambius może Ci pomóc w utrzymaniu i pielęgnacji roślin.

Choć większość sukulentów nie jest trująca, niektóre odmiany mają właściwości lecznicze. Na przykład sok z aloesu jest stosowany do leczenia oparzeń i często używany do produkcji kosmetyków. Uważaj tylko na sukulenty wytwarzające sok, ponieważ mogą one wywołać reakcję u osób z alergią na lateks. Najlepiej unikać tych roślin, jeśli masz w rodzinie historię alergii na lateks. Sok może być toksyczny dla zwierząt domowych, więc trzymaj je poza ich zasięgiem.

Roślina wężowa

Jeśli chcesz nadać swojemu biuru trochę charakteru, spróbuj zainstalować roślinę wężową. Rośliny wężowe mogą rozwijać się w pomieszczeniach, jeśli zapewnione zostanie im dobre oświetlenie. Rośliny wężowate nie tolerują niskich temperatur ani śniegu. Przędziorki i mączniaki mogą również zaatakować liście, jeśli warunki nie są odpowiednie. Rośliny wężowate są dobrym wyborem do stosowania w pomieszczeniach, ponieważ są mało wymagające i świetnie wyglądają.

Korzenie roślin wężowych powinny być utrzymywane w stanie suchym zimą i latem. Przy rozmnażaniu wężownicy należy unikać stosowania starych liści lub takich, które mają zgniłe lub mięsiste brzegi. Mogą one utrudniać wzrost korzeni. Mogą również zabić sadzonki. Należy rozmnażać rośliny wężowe z korzeni w wodzie. Jeśli nie jesteś pewien jak to zrobić, sprawdź najpierw wagę rośliny. Jeśli roślina nie ma wystarczającej ilości wilgoci, należy wyjąć ją z doniczki i spróbować ponownie.

Palma Kentia

Jeśli rozważasz zakup palmy Kentia, powinieneś wiedzieć, że roślina ta jest dość odporna i będzie dobrze rosła w pomieszczeniach. Toleruje niższe poziomy oświetlenia, więc możesz unikać nadmiernego podlewania. Zamiast tego należy używać wody destylowanej lub deszczowej do podlewania rośliny. Regularny harmonogram podlewania co kilka tygodni w ciepłych miesiącach i co tydzień w zimie jest odpowiedni. Należy również rozważyć dodanie nawozu o spowolnionym działaniu do rutyny podlewania rośliny, ponieważ łatwo jest zaniedbać te rośliny.

Możesz umieścić doniczkową palmę Kentia w swojej łazience, ponieważ będzie się ona dobrze rozwijać w wilgoci. Roślina ta będzie rosła powoli i co roku wypuści tylko kilka nowych liści. Aby utrzymać ją w zdrowiu, należy co miesiąc zasilać ją rozpuszczalną w wodzie mieszanką dla roślin domowych. Wzrost rośliny spowalnia jesienią i zatrzymuje się całkowicie w zimie. Można również spróbować uprawiać roślinę w doniczce, która ma otwór drenażowy na dole.

Wąż jest dobry dla początkujących

Ta niewymagająca roślina domowa dobrze rośnie w różnych warunkach i wymaga minimalnej pielęgnacji. Najlepiej rosną w jasnym, pośrednim otoczeniu, ale tolerują też słabe oświetlenie. Rośliny wężowe dobrze rosną w doniczkach, ale nie należy ich nadmiernie podlewać. Jeśli to możliwe, należy je podlewać, gdy gleba wydaje się sucha. Wężymord może tolerować częściowe zacienienie i nadal dobrze rosnąć, ale będzie matowy i sflaczały, jeśli będzie trzymany w zbyt dużym cieniu.

Wężownice są łatwe do podzielenia. Najpierw należy odciąć młody, zdrowy liść z rośliny macierzystej. Następnie wyjmujemy ją z doniczki i sprawdzamy korzenie i kłącza. Następnie podziel roślinę na dwie lub więcej części. Gdy korzenie zaczną rosnąć, przenieś sadzonkę do świeżej ziemi. Nowa roślina wężowa wyrośnie z korzeni i łodyg. Będzie wyglądać jak dwie oddzielne rośliny. Rośliny wężowe powinny mieć dwa do trzech kłączy na liść.

Podobne tematy

myśl 0 "Dlaczego rośliny w pomieszczeniach są dobre?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.