Czy mogę założyć kwiaty w pomieszczeniach?

Data : 16 września, 2022 Autor: :

Magazyn Ogrodniczy

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, „Czy mogę zacząć kwiaty w domu?” to nie jesteś sam. Sadzonki kwiatów są łatwe do wykiełkowania, ale są pewne specjalne względy, które należy wziąć pod uwagę. Oto spojrzenie na to, co nasiona potrzebują do kiełkowania i gdzie powinieneś je zacząć w domu. Możesz także przeczytać więcej o rozpoczynaniu uprawy roślin jednorocznych w domu. Good Housekeeping ma kilka pomocnych wskazówek. Zanim jednak zaczniesz, pamiętaj o przestrzeganiu poniższych podstawowych zasad:

Uprawa kwiatów z nasion

Jedną z zalet uprawy kwiatów z nasion w pomieszczeniach jest fakt, że możesz rozpocząć proces uprawy kwiatów zanim pogoda zrobi się zimna. Ważne jest, aby wybrać miejsce, które jest ciepłe i jasne, ponieważ nasiona, które nie otrzymują wystarczającej ilości ciepła lub światła nie kiełkują prawidłowo. Bez światła, kwiaty mogą mieć słabe łodygi i mogą nie zakwitnąć. Najlepszym wyborem jest ogrzewany propagator, który można umieścić w dowolnym miejscu z dobrym oświetleniem.

Oprócz tego, że rośliny są łatwe w obsłudze i stosunkowo tanie, można je z powodzeniem uprawiać z nasion. Sadzenie kwiatów jednorocznych w pomieszczeniach w skrzynkach na nasiona lub pojedynczych doniczkach pozwala zaoszczędzić miejsce i umożliwia łatwiejsze przesadzanie sadzonek. Niektóre kwiaty jednoroczne, jak petunie, są granulowane. Granulki są pokryte obojętną substancją gliniastą, dzięki czemu są łatwiejsze w obsłudze. Po wzejściu siewek można je po prostu ułożyć jeden na drugim.

Wymagania dotyczące kiełkowania

Rozpoczynając uprawę kwiatów w pomieszczeniach, należy pamiętać o kilku wymaganiach dotyczących kiełkowania. Gleba musi być wilgotna w dotyku, ale nie mokra. Nasiona mają podobne problemy, jeśli są zbyt suche lub zbyt mokre. Należy używać świeżych, wysokiej jakości nasion. Aby zapewnić dobre kiełkowanie, umieść dwa nasiona w jednej czwartej komórki. Można również oznaczyć komórkę taśmą maskującą lub umieścić etykiety roślinne na blasze do pieczenia. Inną pomocną wskazówką jest utrzymywanie wilgotnej gazety i przykrywanie jej czystą butelką ze spryskiwaczem.

Warunki świetlne podczas kiełkowania są również ważne. Wiele kwiatów jednorocznych trudno kiełkuje, jeśli nie są wystawione na działanie jasnego światła we wczesnych fazach wzrostu. Oznacza to, że należy rozpocząć uprawę tych kwiatów co najmniej sześć do ośmiu tygodni przed planowanym posadzeniem ich w ogrodzie. Aby określić, jak wcześnie posadzić kwiaty w ogrodzie, spójrz na opakowanie nasion, aby zobaczyć wymagania dotyczące kiełkowania nasion. Większość siewek wykiełkuje w ciągu czterech do siedmiu dni, podczas gdy niektóre mogą zająć trzy do czterech tygodni. Aby zorientować się, kiedy zakwitną, weź pod uwagę porę roku i klimat.

Narzędzia

Rozruch nasion i siew w pomieszczeniach to dwa etapy, które wielu ogrodników pomija, ponieważ uważają, że sprzęt i materiały są zbyt drogie lub czasochłonne. Dla niektórych jednak procesy te są stosunkowo łatwe i niedrogie do wykonania przy użyciu przedmiotów, które mogą już leżeć w domu. Wystarczy wymienić lampy na lampy sklepowe z garażu, a pudełka po produktach ze śmieci mogą służyć jako tace do rozpoczęcia uprawy. Innym jednak brakuje czasu lub energii, by samodzielnie wykonać narzędzia i wolą kupić sprzęt do rozpoczęcia uprawy.

Istnieje kilka narzędzi, które są niezbędne do rozpoczęcia uprawy kwiatów w domu. Pierwszym narzędziem jest tacka do rozsady. Następnie za pomocą tacy na nasiona lub uchwytu do sadzonek umieszczamy je w pojemniku lub na rabacie ogrodowej. Podlewaj je często i ściśle monitoruj przez pierwsze kilka tygodni. Taca na sadzonki lub pojemnik mogą być używane rok po roku, a każdy z nich można wyczyścić rozcieńczonym roztworem wody z wybielaczem.

Miejsce do rozpoczęcia uprawy nasion

Gdy pogoda na zewnątrz jest zbyt gorąca lub zbyt zimna na sadzenie na zewnątrz, dobrym miejscem do rozpoczęcia uprawy nasion kwiatów w pomieszczeniach jest Twoja kuchnia. Jako podłoża startowego możesz użyć pojemników po jogurcie lub kwaśnej śmietanie. Sadzonki potrzebują odpowiedniej temperatury, wilgotności i warunków świetlnych, aby wykiełkować. Potrzebują również osłony z przezroczystego plastiku, aby zatrzymać ciepło i wilgoć. W tym artykule omówimy, gdzie można zdobyć te niezbędne przedmioty, aby rozpocząć uprawę nasion w pomieszczeniach.

Jeśli chcesz cieszyć się obfitym letnim lub wiosennym ogrodem, kwitnące rośliny jednoroczne są doskonałą opcją do uprawy w pomieszczeniach. Phlox, roślina okrywowa o kolorowych kwiatach, może być uprawiana sześć do ośmiu tygodni przed ostatnim dniem mrozów w danym regionie. Phlox najlepiej rośnie w pełnym słońcu lub półcieniu i potrzebuje sześciu do ośmiu tygodni przed ostatnim dniem mrozu w Twojej okolicy. Jeśli nie możesz czekać tak długo, posadź nasiona na zewnątrz tak wcześnie, jak to możliwe.

Koszt

Rozpoczęcie uprawy kwiatów w pomieszczeniach nie jest tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka półek i mata grzewcza, aby rozpocząć uprawę nasion. Możesz znaleźć datę ostatniego mrozu w Twojej okolicy, konsultując stary almanach rolnika, a większość pakietów nasion kwiatów będzie wymieniać czas dnia, że zacznie rosnąć na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, należy zaplanować uprawę kwiatów w pomieszczeniach na cztery do ośmiu tygodni przed datą, kiedy chcemy je posadzić na zewnątrz.

Można rozpocząć uprawę kwiatów jednorocznych i wieloletnich z nasion. Wiele bylin i roślin jednorocznych dobrze reaguje na rozpoczęcie uprawy w domu. Do uprawy w pomieszczeniach wybieraj małe, wolno rosnące nasiona. Jeśli chcesz, aby rośliny rosły szybko, powinieneś je wysiać bezpośrednio. Szybko rosnące rośliny będą wymagały naruszenia gleby i mogą nie zakwitnąć prawidłowo do późnego lata. Wybierając kwiaty jednoroczne, pamiętaj, aby rozważyć, ile będą kosztować. Wtedy możesz podjąć decyzję, jakie odmiany rozpocząć w domu.

Podobne tematy

myśl 0 "Czy mogę założyć kwiaty w pomieszczeniach?"

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.